Reklama

Najnowsza prognoza pogody dla Polaków planujących wyjazd do Chorwacji

Sierpień, to dla większości Polaków ostatni miesiąc na spędzenie wakacyjnego urlopu. Spora część naszych rodaków planuje wyjazd do Chorwacji, śledząc przy tym prognozę pogody dla różnych regionów tego kraju. Chorwacji meteorolog Dragoslav Dragojlović powiedział w telewizji HTV, że w pierwszej połowie sierpnia temperatura powietrza może być nawet nieznacznie niższa od średnich wartości dla tej pory roku.

Upalny lipiec w Chorwacji

W lipcu przez Chorwację dwukrotnie przetoczyła się fala upałów, która dała się we znaki nawet największym miłośnikom bardzo wysokich temperatur. Żar lał się z nieba przez 3 tygodnie, a termometry wskazywały nawet 37 kresek.

W dodatku Chorwaci i turyści z różnych zakątków świata musieli się zmagać z nocami tropikalnymi, o których mowa przypadku, gdy temperatura w nocy przekracza 20 stopni Celsjusza.

Pod koniec lipca przez Chorwację przeszły gwałtowne burze, wyrządzając spore zniszczenia w niektórych regionach kraju.

Reklama

Czytaj także: Makłowicz kupił dom w Chorwacji. "Kosztowało wtedy tyle, co dom na prowincji w Polsce". Pokazał też swoją kuchnię

Chorwacja - jaka będzie pogoda w sierpniu?

Chorwacji meteorolog Dragoslav Dragojlović opowiedział w telewizji o najnowszych prognozach pogody na kolejne dni i tygodnie w kraju nad Adriatykiem. Na tę chwilę wszystko wskazuje na to, że w pierwszej połowie miesiąca temperatura powietrza w Chorwacji może być nieznacznie niższa od średnich wartości dla tej pory roku, ale opady też będą rozkładać się nierównomiernie.

Burze w Chorwacji prawdopodobnie pojawią się już w środę i niewykluczone, że pod koniec tygodnia wystąpią duże opady deszczu.

Meteorolodzy przewidują, że w niektórych regionach może spaść więcej deszczu niż zazwyczaj o tej porze roku.

"Druga połowa sierpnia wydaje się być w okolicach średnich wartości, zarówno pod względem temperatury powietrza, jak i opadów - powiedział meteorolog Dragoslav Dragojlović. Podkreślił też, że nie można ponownie wykluczać ewentualnych, lokalnych burz

Warto wiedzieć: Zapomniana wyspa Chorwacji. Tańsza i spokojniejsza niż Hvar czy Brač

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Chorwacja | pogoda | prognoza pogody | wakacje | urlop
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy