Niesamowity twór wypłynął na plażę. Ludzie bali się podchodzić

Na plaży w Wielkiej Brytanii pojawił się kilka dni temu dziwny, a zarazem fascynujący twór. Przechadzający się tam ludzie nie mieli pojęcia co to takiego, dlatego zachowywali ostrożność. Niektórzy nawet bali się podejść. Jak się potem okazało, zjawisko to jest dość rzadko spotykane.

Twór, który pojawił się na plaży w Wielkiej Brytanii wywołał sensacje wśród przechodniów
Twór, który pojawił się na plaży w Wielkiej Brytanii wywołał sensacje wśród przechodniówAndrew MatthewsEast News

Morze wyrzuciło dziwaczny twór. Ludzie bali się podejść

To, co leżało na brytyjskiej plaży w pewien styczniowy dzień, wywołało niemałą sensację wśród przechodniów. Mierzący około 1,3 metra długości twór pojawił się tam z dnia na dzień. Zaciekawieni ludzie ostrożnie podchodzili i robili zdjęcia. Jednym z nich był fotograf - John Jennings, który tego dnia akurat jeździł rowerem po plaży w Boscombe. Wszystko udokumentował, a potem podzielił się zdjęciami w mediach społecznościowych.

Jak się potem okazało, to co wyrzuciło morze było zlepkiem morskich organizmów - na pierwszy rzut oka wyglądający jak formacja nie z tego świata. John opisał, że mierzący ponad metr twór pokryty był trzonkowcami - są to bardzo drogocenne stworzenia morskie, uznawane za słodki specjał kuchenny. Nie każdy może pozwolić sobie na ich skosztowanie, bowiem za jedną sztukę trzeba zapłacić około 150 zł.

Niektórzy myśleli, że to przybysze z kosmosu

Gdy John opublikował zdjęcia tego niezwykłego dzieła natury, brytyjskie media zaczęły się o nim rozpisywać. Ludzi bardzo intrygowało to zjawisko i snuli wiele domysłów na jego temat. Niektórzy porównywali je nawet do "przybyszów z kosmosu". Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, głos zabrali morscy biolodzy, którzy wyjaśnili, że trzonkowce bardzo często przyczepiają się do pni i kawałków drewna, które pływają w morzach czy oceanach. Trzeba się sporo natrudzić, aby je odnaleźć w naturalnym środowisku. Są bowiem bardzo wymagające jeśli chodzi o warunki.

Organizmy te są spokrewnione z krabami i podobnymi skorupiakami, żywiące się głównie planktonem. Eksperci przypuszczają, że kłoda z trzonkowcami pojawiła się na plaży w Boscombe najprawdopodobniej w wyniku silnych burz, które ostatnio miały miejsce.

Jak się okazało, to nie pierwsze tego typu zjawisko na terenie Wielkiej Brytanii. W 2020 roku media rozpisywały się o podobnym, które zaobserwowano na plaży w Walii.

***

Dobre książki wagi lekkiej - "Kobieta z książkami". Aga Szynal - odcinek 4INTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas