Reklama

Od kilku lat święci triumfy wśród nowo narodzonych dziewczynek. Co oznacza?

Podczas gdy popularność pewnych imion systematycznie maleje, innych rośnie w zatrważającym tempie. Od kilku lat wśród żeńskich imion triumfy święci to, określane przez wielu mianem „wyjątkowego i kobiecego”. W Polsce nosi je już ponad 43 tys. kobiet, w tym znana gwiazda. Co oznacza?

Czy Marcelina to rzadkie imię? W ubiegłym roku było jednym z najpopularniejszych

Imię Marcelina od kilku lat zyskuje w Polsce na popularności. Jak wynika z listy imion żeńskich w rejestrze PESEL, zebranych w serwisie gov.pl, zgodnie ze stanem na 31 stycznia 2023 roku w naszym kraju nosiło je dokładnie 43 323 kobiety.

Tylko w ubiegłym roku imię to otrzymało 2 720 nowo narodzonych dziewczynek, zaś już w pierwszej połowie 2023 roku nadano je 1 187 noworodkom. Skąd jego popularność? Ma nie tylko wyjątkowe znaczenie, ale również przypisuje mu się nietypowe cechy.

Reklama

Zobacz również: Oznacza tę, która niesie dobro. Sprawdzi się w przypadku trzech znaków zodiaku

Czy Marcelina to polskie imię? Oto co znaczy imię Marcelina

Marcelina jest żeńską formą łacińskiego imienia Marcelin. Imię to pochodzi od słynnego rodu rzymskiego Marcellus i w dosłownym tłumaczeniu oznacza "małego bojownika".

Tym samym kobiety noszące to imię uznać można za bojownicze i waleczne, którym mocno zależy na osiągnięciu swoich celów. Ale to nie wszystko.

Jaka jest Marcelina? Kobieta bojownicza, waleczna

Marcelina jest kobietą energiczną, zdecydowaną i zawziętą, jeśli chodzi o realizację kolejnych postanowień. Swoim sposobem bycia wręcz przyciąga do siebie innych. To osoba pełna wdzięku i taktu, jednak zdarza jej się niekiedy pokazać pazur. Wówczas lepiej nie wchodzić jej w drogę.

Marcelina jest uparta i ambitna, nigdy nie odpuszcza. Potrafi być przy tym jednocześnie sprytna i przebiegła. Drobiazgowo analizuje fakty, będąc również nieufną. Dla obcych bywa skryta i zachowuje dystans, jednak bliskich obdarza ogromem miłości. W związku bywa jednak oschła.

Zobacz również: To jedno z imion o najsmutniejszym znaczeniu. W Polsce w obecnym tysiącleciu nadano je tylko dwa razy

Marcelina: numerologia. Jej mottem - poświęcenie i pracowitość

Liczbą imienia Marcelina jest 4. Numerologiczna Czwórka cechuje się skromnością i samoograniczeniem. Jej mottem przewodnim jest pracowitość oraz poświęcenie dla innych.

Czwórka zmusza Marcelinę do pracy nad sobą, przynosząc również konieczność osobistego rozwoju. Jest cyfrą ewolucji. Charakteryzuje się fascynacją bogactwem i dążeniem do zdobycia dóbr materialnych.

Zobacz również: Czy każdy może zmienić swoje imię lub nazwisko? Wyjaśniamy

Marcelina: imieniny

Marcelina imieniny obchodzi 9, 30 stycznia, 26 kwietnia, 17 lipca. Najpopularniejszą datą obchodzenia imienin Marceliny jest jednak 17 lipca.

Imię Marcelina: zdrobnienia

Istnieje wiele zdrobnień od imienia Marcelina. Wśród najpopularniejszych wymienić można: Marcelinka, Marcelcia, Marcela, Marcysia, Marcelka.

Znane Marceliny. Ona nosi to imię

Św. Marcelina z Trewiru, sprawująca pieczę nad tym imieniem, zasłynęła z pobożności, umartwień i miłosierdzia. Od papieża Liberiusza przyjęła welon będący symbolem dziewic konsekrowanych. Dzisiaj kościół katolicki czci ją jako ich patronkę.

W Polsce imię Marcelina nosi jedna z najpopularniejszych modelek i prezenterek telewizyjnych. Marcelina Zawadzka, bo o niej mowa, urodziła się 25 stycznia 1989 roku w Malborku. Świat usłyszał o niej w 2011 roku, kiedy sięgnęła po koronę Miss Polonia. Kolejno reprezentowała Polskę w konkursie Miss Universe 2012, na którym - jako pierwsza Polska od 1989 roku - zakwalifikowała się do czołowej szesnastki.

Niedługo później Marcelina Zawadzka postawiła pierwsze kroki w telewizji, będąc dziś jedną z najpopularniejszych prezenterek w Polsce. Od 2021 roku związana jest ze stacją Polsat, gdzie prowadzi między innymi program "Farma".

Prywatnie Marcelina Zawadzka jest w związku z niemieckim biznesmenem Maxem Gloecknerem. Kilka tygodni temu gwiazda powiedziała swojemu ukochanemu "tak".

Zobacz również: Marcelina Zawadzka założyła najmodniejszą stylizację tej jesieni. W komentarzach zawrzało

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: znaczenie imion
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy