Reklama

Reklama

Oddali za darmo kanapę po zmarłym wujku. W środku było 36 tys. dolarów

Jeśli komuś zdarzy się dostać za darmo komplet porządnych mebli, to może mówić o szczęściu. A co ma powiedzieć, gdy w tych meblach znajduje ukrytą dużą sumę pieniędzy? Coś takiego przydarzyło się Vicky Umodu z Colton w Kalifornii.

Gdy otworzyła mebel, oniemiała. Lepiej sprawdzaj przedmioty kupione z drugiej ręki

Vicky właśnie przeprowadziła się do nowego domu i w serwisie z ogłoszeniami szukała mebli. Wydatków miała wcześniej sporo, więc skusiła ją sekcja “oddam za darmo".

 "Kliknęłm i pierwsze na co trafiłam, to było ogłoszenie rodzina, która chciała oddać sofę i komplet do sypialni... Pomyślałam, że może to jakaś sztuczka, więc zadzwoniłem do nich" - wyznała Vicky Umodu w rozmowie z telewizją KABC.

Okazało się, że to nie żaden dowcip - po prostu rodzina opróżniała dom po zmarłym krewnym. Vicky uznała, że dwie kanapy i fotel będą idealnie pasować do jej nowego domu. Szybko zorganizowała transport i zabrała meble do swojego domu.

Reklama

Kiedy je ustawiła i zaczęła dokładnie oglądać, wyczuła, że w jednej z poduszek kanapy jest jakiś przedmiot. Kiedy rozpięła pokrowiec i zajrzała do środka, znalazła kilka kopert wypchanych pieniędzmi. W sumie było to 36 tys. dolarów.

Czy Vicky Umodu choć przez chwilę miała pokusę, by zatrzymać znalezioną sumę - tego nie zdradziła. W rozmowie z dziennikarzami telewizji KABC powiedziała, że jeszcze tego samego dnia zadzwoniła do ludzi, którzy podarowała jej meble.

Gdy się z nimi spotkała, by oddać pieniądze, dowiedziała się, że ich wujek ukrył gotówkę w wielu miejscach w domu, ale nie były to duże kwoty. Bliscy zmarłego nie mieli pojęcia, po co ukrył w kanapie tyle pieniędzy.

Uczciwość Vicky Umodu została nagrodzona. Właściciele kanapy w podzięce dali jej 2200 dolarów i kupili lodówkę do nowego domu. Kobieta podarunek przyjęła, choć jak podkreśla, nie liczyła na znaleźne. Uważa, że i tak ma w życiu dużo szczęścia.

***

Zobacz także: 

To tu mieszka Ewa Wachowicz. Jej dom pod Babią Górą robi wrażenie 

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Sofa | używane meble | pieniądze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy