Ostatnie chwile na złożenie wniosku. Inaczej opóźnisz przelew

W ramach programu "Dobry Start", polskie rodziny, które wychowują dzieci w wieku szkolnym do lat 20. mogą ubiegać się o 300 zł zapomogi na pokrycie kosztów przygotowania swoich pociech do nowego roku szkolnego.

Do końca sierpnia należy złożyć wniosek, by otrzymać wypłatę nie dalej niż do 30 września
Do końca sierpnia należy złożyć wniosek, by otrzymać wypłatę nie dalej niż do 30 września ZOFIA BAZAK/Marek BazakEast News

Wnioski warto złożyć do końca sierpnia, by - jak czytamy na stronie ministerstwa - otrzymać przelew nie później niż do 30 dnia września.

300 złotych zapomogi dla uczniów w programie "Dobry Start"

Program "Dobry Start" zakłada jednorazową wypłatę, raz w roku, 300 złotych na jednego ucznia w rodzinie, do ukończenia 20. roku życia. Ta kwota ma za zadanie wesprzeć rodziców i opiekunów dzieci w gromadzeniu szkolnej wyprawki. I choć może nie wydaje się zbyt duża, w dobie inflacji każde wsparcie jest na wagę złota. W jaki sposób ubiegać się o przelew 300+ i do kiedy należy składać wnioski?

Złóż wniosek o 300+ do końca sierpnia, by otrzymać pieniądze we wrześniu!

300 zł dodatku przysługuje każdemu uczącemu się dziecku do ukończenia 20. roku życia, a w przypadku dziecka niepełnosprawnego - do 24. roku życia. Aby otrzymać przelew, należy złożyć wniosek do ZUS-u online, podając numer konta, na który ma zostać zadysponowana wypłata. Dokumenty można składać już od 1 lipca, ale jak donoszą media, wiele rodziców i opiekunów nadal nie dopełniło tego obowiązku, a do świadczenia jest uprawnionych aż 4,4 mln dzieci i młodzieży.

300 złotych dodatków na jedno to spore odciążenie dla rodziców w potrzebie
300 złotych dodatków na jedno to spore odciążenie dla rodziców w potrzebie123RF/PICSEL

Wniosek o 300 złotych dodatku. Jak wygląda terminarz?

Warto przypomnieć, że aby otrzymać pieniądze do końca września, a więc w najgorętszym okresie zakupowym przed nowym rokiem szkolnym, wniosek należy złożyć do 31. sierpnia br. Jeśli zrobimy to we wrześniu lub kolejnych miesiącach, należy liczyć się z dość dużym opóźnieniem.

Jak czytamy na stronach gov.pl: "Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku". Pamiętajmy, że dopełnienie formalności trwa dosłownie kilka minut, a dzięki temu możemy cieszyć się dodatkowym zastrzykiem gotówki. Wnioski są przyjmowane do 30 listopada 2022 roku.

300+ w programie "Dobry Start". O czym jeszcze warto pamiętać?

Równocześnie należy pamiętać, że dodatkowa jednorazowa zapomoga nie przysługuje dzieciom przedszkolnym oraz dzieciom realizującym program przygotowania przedszkolnego, tzw. "zerówki" w przedszkolu lub szkole. O 300 zł wypłaty nie mogą ubiegać się ponadto studenci uczelni wyższych.

Maja Frykowska o wierze w BogaNewseria Lifestyle/informacja prasowa
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas