Reklama

„Parawaning” nad Bałtykiem przybiera na sile. "Facet postawił szeregówkę"

Plażowanie nad Morzem Bałtyckim wymaga wielu poświęceń. Aby zdobyć dobre miejsce – odpowiednio blisko wody, plażowicze rozkładają parawany wcześnie rano. Najbardziej zdeterminowani zawodnicy wstają skoro świt. Rezerwują sporą część plaży, odgradzając ją od reszty „szeregówkami” z parawanów. To ciekawe zjawisko zaobserwował użytkownik Twittera.

Rozkładają parawany skoro świt. Idą spać dalej

O której nad Bałtykiem rozpoczyna się plażowanie? Chociaż mogłoby się wydawać, że zabawy nad wodą najlepiej zacząć w okolicy południa - gdy słońce da już o sobie znać, a  temperatura będzie odpowiednio wysoka - nic bardziej mylnego. Niektórzy turyści rozkładają parawany skoro świt. Pierwsze,  imponujące  konstrukcje pojawiają się nad wodą jeszcze przed wschodem słońca.  O godzinie 7.00 lub nawet 6.00 rano część plaży jest już "zarezerwowana".

Wczasowicze po rozłożeniu rozległych parawanów wracają do hoteli. Spokojnie jedzą śniadanie i powoli udają się w kierunku plaży, gdy pogoda jest odpowiednia. Nie muszą bać się, że po przybyciu na miejsce nie zastaną wolnej przestrzeni - solidna "parawanowa konstrukcja" wiernie czeka na nich już od świtu.

Reklama

"Facet postawił szeregówkę" inny wybrał "parawan w parawanie"

Chociaż nie od dziś wiadomo, że nad Morzem  Bałtyckim w czasie urlopu jest tłoczno "parawaning" w obecnym  sezonie przybrał na sile. Zauważył to jeden z użytkowników Twittera. PikuśPOL regularnie dzieli się z internautami zdjęciami z webcamer ustawionych niedaleko plaż. Najciekawsza sytuacja miała  miejsce w Ustroniu Morskim. Już o 6.30 plażowicz przybył na miejsce i rozłożył cztery parawany tuż obok siebie. 

Zdjęcia parawanów ustawianych o wczesnych godzinach porannych rozśmieszyły internautów. W  komentarzach pod postami nie brakuje drwin z "parawanowiczów", którzy podczas urlopu wstają o 5.00 rano i rozkładają na pustej jeszcze plaży swój ekwipunek. Jedna z użytkowniczek Twittera zwróciła uwagę na przedziwną konstrukcję, która pojawiła się na plaży w Sarbinowie "Parawan w parawanie. Prawie bunkier" - napisała pod postem.

***
Zobacz również:

Nadchodzi Pełnia Księżyca Jesiotrów. Co przyniesie poszczególnym znakom zodiaku?

Eugenia Ravasio: Objawił się jej sam Bóg Ojciec. Oto co usłyszała

"Sprawa dla reportera" zażenowała widzów nie jeden raz

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bałtyk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy