Reklama

Reklama

Piękne, a bardzo rzadkie imię żeńskie w Polsce. Oznacza "dar od Boga"

Jaśmina to dość oryginalne i rzadko spotykane imię żeńskie. W Polsce zaczęto nadawać je dziewczynkom w latach dwudziestych. Jak się okazuje, ma wyjątkowe znaczenie. Jakie cechy przypisuje się kobietom o imieniu Jaśmina?

Co oznacza imię Jaśmina?

Imię Jaśmina wywodzi się od słowa jāsämin, które oznacza "jaśmin". Tłumaczy się je również jako "dar od Boga".

Pochodzenie imienia Jaśmina

Jaśmina to imię, które pochodzi ze starożytnej Persji. W Polsce zaczęło być nadawane w latach dwudziestych, pod wpływem języka angielskiego lub niemieckiego.

Według badań, w Kalifornii imię Jaśmina w latach 90. nadano 20 dziewczynkom. Było najbardziej typowe dla czarnoskórej społeczności.

Jaśmina - imieniny

Jaśmina imieniny obchodzi 24 listopada.

Czytaj również: Było hitem w PRL-u, wraca w wielkim stylu. Rodzice znów nadają to imię

Reklama

Imię Jaśmina - numerologia

Liczba imienia Jaśmina to 22. Zaliczana jest do grupy liczb mistrzowskich. Numerologicznie związana jest z władzą i chętnie korzysta ze swoich przywilejów. Dwudziestka dwójka to także niestrudzony orędownik jakiegoś przesłania, mistrz iluzji i sugestii. Numerologia imienia Jaśmina angażuje się w zagadnienia społeczne, może też wiele zdziałać na świecie.

Imię Jaśmina - cechy charakteru

Posiadaczki imienia Jaśmina opisuje się jako osoby emocjonalne, skryte i introwertyczne. Jaśmina posiada łatwość konwersacji z innymi, jeżeli w ich towarzystwie czuje się komfortowo. Jednego dnia może cieszyć się brakiem towarzystwa, a innego zapragnie rozmów i chęci bycia otoczoną przez wiele osób. Jaśmina jest czasem osobą tajemniczą, niedostępną lub po prostu bardzo specyficzną. Jest niezwykle inteligentna, bez oporów potrafi być krytyczna w stosunku do drażniących ją ludzi czy zachowań. Jednocześnie Jaśmina potrafi fascynować się tym, co dziwne, irracjonalne i tajemnicze. Jest kobietą bardzo oryginalną, przez co wyróżnia się z tłumu. To osoba o wielu talentach, subtelna i nieustępliwa. Odznacza się dużą siłą psychiki mimo wrodzonej wrażliwości. Kocha kwiaty oraz ciepłe, słoneczne dni.

Imię Jaśmina - dziecko

Dzieci o tym imieniu cenią sobie dobrobyt i wygodę. Są uparte, zachowawcze, a zarazem bardzo wrażliwe. Chętnie otaczają się zgromadzonymi przedmiotami, które sprawiają wrażenie wysokiego poziomu życia. W dzieciństwie i w młodości u posiadaczek imienia Jaśmina uwidacznia się silny kontakt z naturą i chęć przebywania na jej łonie. Odbija się to bardzo pozytywnie w kolejnych latach życia.

Popularność imienia Jaśmina

Imię Jaśmina w Polsce jest dość rzadko nadawane. W pierwszej połowie bieżącego roku otrzymało je 97 dziewczynek, a w 2021 r. - 163 dzieci. W Polsce obecnie imię Jaśmina nosi 1884 kobiet.

Imię Jaśmina - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: 

  • Jaśminka
  • Jaśminia
  • Minka
  • Minia
  • Mineczka
  • Minusia,
  • Minunia
  • Jaśminek
  • Jaśminia

Sprawdź także: Te osoby nie mają szczęścia w życiu. Pech to ich drugie imię

Imię Jaśmina w bajkach i serialach

Imię Jaśmina nadawane jest również bohaterkom bajek, filmów czy seriali. Dzieci doskonale znają i uwielbiają piękną i odważną księżniczkę Dżasminę z produkcji Disneya "Aladyn".

Jaśmina to również imię głównej bohaterki nowego serialu produkcji Netflixa pt. "Wielka Woda". Opowiada on o Powodzi Tysiąclecia. W serialu Jaśmina Tremer, w której postać wcieliła się Agnieszka Żulewska, jest wybitną hydrolożką. Kobieta próbuje opracować plan obrony Wrocławia przed zbliżającą się powodzią. Postać ta ma niezwykle silny charakter, jest uparta i bez względu na wszystko dąży do swojego celu. 

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: jaśmina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy