Reklama

Reklama

Planujesz podróż do Paryża? Możesz doznać rozczarowania

​Miasto świateł? Stolica miłości? Paryż obrósł wieloma legendami, toteż oczekiwania odwiedzających po raz pierwszy stolicę Francji są ogromne. Podobnie jak często spotykające ich rozczarowanie. Okazuje się bowiem, że Paryż zajmuje czołowe miejsce w zestawieniu najbardziej przereklamowanych i rozczarowujących miast na świecie. Wyprzedza w tym rankingu Hongkong, Seul, Bangkok oraz Singapur.

Wizyta w Paryżu doprowadza niektórych, do dość osobliwej dolegliwości, jaką jest syndrom paryski. Najczęścej występuje ona u turystów japońskich, którzy odwiedzając Paryż, odkrywają, że miasto nie spełnia ich oczekiwań. A ich wymarzony czy znany z literatury obraz Paryża różni się w znaczący sposób od rzeczywistości.

Syndrom opisano po raz pierwszy w 2004 roku we francuskim naukowym czasopiśmie psychologicznym “Nervure". Potwierdzono go w badaniu przeprowadzonym przez firmę Radical Storage wśród 140 tys. turystów, które wykazało, że Paryż zajmuje czołowe miejsce w rankingu najbardziej rozczarowujących i przereklamowanych miast na świecie - czyli Hongkongu, Seulu, Bangkoku i Singapuru

Reklama

Jeśli natomiast chcemy doświadczyć pozytywnego zaskoczenia, zamiast do Paryża warto udać się do Sztokholmu. Stolica Szwecji może i nie wydaje się tak romantyczna i magiczna jak Paryż, jednak od stolicy zakochanych odróżnia ją to, że nie przyprawia turystów uczucie lęku i rozczarowania, wręcz przeciwnie, budzi miłe zaskoczenie.

Obok Sztokholmu, w zestawieniu miast, które budzą miłe zaskoczenie, znalazł się również: Dubaj, Kapsztad, Amsterdam, Kuala Lumpur.

Przeczytaj też:

Zepsuty ząb może zabić w mniej niż 10 dni! Na co uważać?

Operacje plastyczne. Co i gdzie "poprawiamy"?

Tatuaż a oddawanie krwi. Wszystko, co musisz wiedzieć

* * *

Zobacz więcej:

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Paryż | paryż atrakcje | zabytki Paryża

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy