Powrót zimy w Polsce. IMGW ostrzega przed kolejnymi opadami
Pierwszy dzień wiosny mamy już za sobą, jednak nie oznacza to, że pożegnaliśmy zimę. W sieci właśnie pojawiło się nagranie, które pokazuje powrót śnieżnej aury na Pomorzu. Według IMGW możemy spodziewać się kolejnych opadów.
Zima na Pomorzu. Internauci pokazują zaskakujące zdjęcia
Pierwsze słoneczne dni, wyższa temperatura i wielu Polaków poczuło już wiosnę. Jednak póki co musimy chyba zapomnieć o lżejszej garderobie i wiosennych spacerach w słońcu, bo wiele wskazuje na to, że zima nie opuściła jeszcze na dobre Polski.
"Dziennik Bałtycki" opublikował też zdjęcia z Gdyni, podsumowując opady następującymi słowami:
"Dzień dobry! W Gdyni dzisiaj tak jakby się biało z samego rana zrobiło".
Sytuację także opisał IMIGW, publikując wpis na Twitterze:
"Dzisiejszy poranek w Gdańsk-Oliwa. W rejonie Zatoki Gdańskiej wciąż pada śnieg, a miejscami trawniki zrobiły się białe" - pisał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
We Władysławowie kilku osobom udało się sfotografować zdezorientowaną... fokę na zaśnieżonej ulicy. Nie wiadomo, co bardziej zaskoczyło Pomorzan - foka na ulicy, czy sam śnieg.
Prognozy IMGW nie napawają optymizmem. W Polsce zapowiadane są opady śniegu
Jedno jest pewne, takie anomalie pogodowe nie są niczym nowym, zwłaszcza w okresie wczesnej wiosny przypadającej na marzec i kwiecień. Co więcej, z prognoz IMGW wynika, że w ciągu kolejnych dni śnieg spadnie także w innych województwach.
W czwartek opady śniegu przewiduje się w woj. lubelskim, świętokrzyskim i częściowo w mazowieckim, zaś w piątek 1 kwietnia opady śniegu mogą wystąpić w województwie śląskim, świętokrzyskim oraz małopolskim, nadal w województwie mazowieckim, lubelskim i podkarpackim.
Najwidoczniej w tym roku sprawdzają się ludowe porzekadła dotyczące pogody: "w marcu jak w garncu", co oznacza, że wszystkie cztery pory roku mogą przemieszać się w tym miesiącu, a także "kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata", bo wygląda na to, że w kolejnym miesiącu również możemy spodziewać się meteorologicznych niespodzianek.
***
Zobacz również: