Prosty i tani sposób na gołębie na balkonie. Wystarczy jedna rzecz z apteki

Agata Zaremba

Opracowanie Agata Zaremba

Gołębie są prawdziwym utrapieniem, zwłaszcza gdy próbują zadomowić się na naszych balkonach. Ich obecność prowadzi do wielu problemów i to nie tylko tych związanych z zanieczyszczeniami. Na szczęście istnieje wiele skutecznych i niedrogich metod, które pomogą nam wygonić je z naszego balkonu raz na zawsze.

 Domowe sposoby, by pozbyć się nieproszonych gości z balkonu
Domowe sposoby, by pozbyć się nieproszonych gości z balkonu123RF/PICSEL

Czy kolce na gołębie są dobrym rozwiązaniem? Ich montaż może być problematyczny

Jednym z popularnych sposobów na odstraszanie gołębi jest montowanie kolców ochronnych, które uniemożliwiają ptakom lądowanie na barierkach. Kluczowy jest jednak umiejętny ich montaż, ponieważ za nieprawidłowe zainstalowanie zabezpieczeń, np. w taki sposób, że ptaki nie są w stanie dostrzec ich z daleka, może skutkować problemami natury prawnej. Poza tym kolce nie wyglądają szczególnie estetycznie na naszym balkonie, dlatego warto sięgać po nieco inne metody odstraszania gołębi.

Prosty domowy sposób na gołębie na balkonie. Wystarczą dwa składniki

Jednym z najprostszych i zarazem najskuteczniejszych sposobów na tych niechcianych lokatorów jest regularne mycie balkonu roztworem wody i octu w proporcjach 1:1.

Gołębie są bardzo wrażliwe na intensywne zapachy, a ocet jest jednym z tych, które wyjątkowo im przeszkadzają. Dla naszego komfortu, do mikstury możemy dodać trochę olejku eterycznego, np. z eukaliptusa, mięty pieprzowej lub też z cytryny. Taka mieszanka nie tylko odstraszy niechcianych gości, ale również pozwoli utrzymać balkon w czystości.

Warto myć regularnie balkon roztworem wody i octu.
Warto myć regularnie balkon roztworem wody i octu.123RF/PICSEL

Jak pozbyć się gołębi z balkonu? Wystarczy jedna rzecz z apteki

Jeśli jednak intensywny zapach octu lub olejków eterycznych na balkonie jest dla nas problemem, możemy sięgnąć po inne, równie efektywne metody.

Jednym z tańszych rozwiązań jest stosowanie kolorowych wiatraczków, które możemy kupić na różnego rodzaju festynach. Te dziecięce zabawki, wykonane często z połyskującego materiału, odbijając promienie słoneczne i tworząc ruch, skutecznie odstraszają gołębie.

Nieco tańszą i łatwiejszą do zdobycia alternatywą są błyszczące tasiemki wykonane z koca termicznego. Wystarczy pociąć koc na długie paski i przywiązać je do barierek lub doniczek. Błysk i ruch tasiemek w wietrze będzie skutecznie odstraszać nie tylko gołębie, ale i inne ptaki, które mogą próbować zadomowić się na naszym balkonie.

Istnieją też inne metody. Ptaki uciekną w popłochu

Dla tych, którzy szukają bardziej zaawansowanych rozwiązań, istnieją również inne metody, które mogą być równie efektywne. Przykładowo specjalna siatka zabezpieczająca to jedno z rozwiązań, które skutecznie chroni balkon przed gołębiami.

Możemy też rozważyć inne środki, takie jak specjalne odstraszacze dźwiękowe czy wizualne, które są dostępne na rynku. Mogą one emitować dźwięki, które są nieprzyjemne dla gołębi, lub też migające światła, które skutecznie odstraszają ptaki.

Rośliny na zacieniony balkon. Jakie gatunki wybrać?Interia.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas