Przejrzyj szuflady i stare dokumenty. Za taką książeczkę dostaniesz min. 18 tys. zł
Przy okazji porządków warto dokładnie przejrzeć zawartość szuflad, w tym przede wszystkim stare dokumenty. Wśród pożółkłych już lekko kartek być może ukryła się bowiem stara książeczka, której treść warta jest dziś fortunę. Jeśli ją znajdziesz, rząd wypłaci ci minimum 18 tys. złotych.
Czasy PRL-u nie dają o sobie zapomnieć. Wówczas, by zaopatrzyć rodzinę w wymarzony samochód, nie wystarczyły jedynie pieniądze. Przy okazji trzeba było również uzbroić się w cierpliwość i wnieść konieczną przedpłatę dokumentowaną w specjalnej książeczce.
Po upływie pewnego czasu dopłacało się resztę i odbierało samochód. Niektórzy jednak, po upadku systemu, pozostali z książeczką w szufladzie, mogąc już kupić wymarzone auto na wolnym rynku. Dziś za podobny dokument mogą odebrać spore pieniądze.
Masz taką książeczkę w szufladzie? Gotówka do odebrania
Ministerstwo Finansów nieustannie wypłaca pieniądze tym, którzy jeszcze w czasach PRL-u zamówili Fiata 126p lub FSO 1500. Jak przypomina "Fakt", 26 października dodatkowo zmieniono rekompensatę za dokonanie przedpłat za te samochody.
Do września 2023 roku stawki za kultowe samochody z czasów PRL-u kształtowały się w kwotach 18 617 złotych w przypadku Fiata 126p oraz 26 382 złotych w przypadku FSO 1500. Po październikowej zmianie stawki poszybowały jeszcze mocniej w górę. Po 26 października rekompensata za samochody z PRL-u wynosi:
- 18 561,00 złotych dla Fiata 126p,
- 26 303,00 złotych dla FSO 1500.
Zobacz również: Synonim luksusu, na który stać było niewielu. Zakupy w tym miejscu były prawdziwym marzeniem
Rekompensata za przedpłatę na Fiata 126p i FSO 1500. Jak uzyskać?
Chcąc uzyskać pieniądze należne z tytułu rekompensaty za Fiata 126p lub FSO 1500 należy udać się do oddziału banku PKO BP z dowodem osobistym oraz książeczką przedpłat.
Pieniężna rekompensata należy się wyłącznie tym, którzy wpłacili pieniądze na książeczkę, jednak nie ostatecznie nie otrzymali samochodu. "Fakt" informuje, że takich osób ma być w Polsce ponad 200.
Zobacz również: W PRL-u ta roślina robiła furorę! Teraz wraca do łask