Reklama

Przepracował 62 lata, bez zwolnień lekarskich. Oto jaką dziś pobiera emeryturę

Średnia emerytura wypłacana przez ZUS po waloryzacji w marcu 2023 roku wynosi niespełna 3,5 tys. zł. Jednak w grupie osób pobierających to świadczenie są również seniorzy, którzy z powodzeniem mogą nucić pod nosem piosenkę Wiesława Michnikowskiego pt. „Wesołe jest życie staruszka”. A to z uwagi na gigantyczną, comiesięczną kwotę emerytury.

Temat emerytur potrafi rozgrzać do czerwoności. Seniorzy w Polsce od lat narzekają na zbyt niskie świadczenia i ich zdaniem tegoroczna waloryzacja nie nadąża nad rosnącymi cenami. Jednak w kraju nad Wisłą są również emeryci, którzy nie muszą dokładnie przyglądać się każdej, wydanej złotówce.

Czytaj także: Urodziłeś się w tych latach? Możesz przejść na wcześniejszą emeryturę. Oto warunki

Gdzie wypłacana jest najwyższa emerytura w Polsce?

Dziennikarz serwisu Biznes Interia Przemysław Terlecki dotarł do listy dziesięciu najwyższych emerytur w Polsce. I należy przyznać, że kwoty tych świadczeń robią ogromne wrażenie.

Reklama

Najwyższa emeryturą w Polsce może pochwalić się mieszkaniec Zabrza. Mężczyzna na takie świadczenie pracował 62 lata, 5 miesięcy i 18 dni - informuje Biznes Interia. Co więcej - senior z Zabrza przez 62 lata pracy nigdy nie przebywał na zwolnieniu chorobowym.

90-latek przeszedł na emeryturę cztery lata temu, a kwota którą otrzymuje z ZUS jest m.in. dwukrotnie wyższa niż pensja premiera Mateusza Morawieckiego.

Warto wiedzieć: Twoja pensja wynosi 7 tys. zł? Sprawdź, jak duża będzie twoja emerytura

Ile wynosi najwyższa emerytura w Polsce?

Najwyższa emerytura w Polsce, należąca do 90-letniego mężczyzny z Zabrza wynosi 43,4 tys. zł. I choć taka kwota z pewnością robi duże wrażenie, to jednak w Polsce nie brakuje emerytur zbliżonych do tej, pobieranej przez szczęśliwca ze Śląska.

Pełną listę, dziesięciu najwyższych emerytur w Polsce możesz zobaczyć w serwisie Biznes Interia. Wystarczy kliknąć w ten link: Najwyższa emerytura w Polsce. Tych 10 emerytów dostaje z ZUS więcej od ministrów

Ile wynosi najniższa emerytura w Polsce?

Pora na drugą stronę medalu. Najniższe świadczenie emerytalne otrzymuje mieszkaniec Wrocławia. Kwota jego emerytury jest wręcz absurdalna. Otóż ZUS informował niedawno, że najniższą emeryturę w Polsce, wynoszącą 2 grosze, otrzymuje wrocławianin, który w swoim życiu zapłacił tylko jedną składkę do ZUS w wysokości 1,01 zł.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: emerytura | ZUS | seniorzy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy