Reklama

Reklama

Szkoły znowu zamknięte? Decyzja o nauce zdalnej już wkrótce

Piąta fala pandemii koronawirusa nabiera rozpędu. W Polsce notowane są rekordowe liczby zakażeń. W związku z tym powrócił temat możliwego przywracania obostrzeń. Jednym z nich może być powrót do nauki zdalnej w szkołach. Co zadecydował rząd w sprawie uczniów i nauczycieli?

Nauka zdalna. Piąta fala koronawirusa

Jeszcze tydzień temu Adam Niedzielski mówiąc o możliwych obostrzeniach, stwierdził, że szkoły to ostatnia rzecz na liście miejsc, które mogą objąć restrykcje. Jednak piąta fala pandemii koronawirusa przybiera na sile, a sytuacja jest na tyle dynamiczna, że szybko zmieniają się plany rządu.Liczba zakażeń w Polsce wzrasta z każdym tygodniem, padają nowe niechlubne rekordy, a coraz większe żniwo zbiera także wariant Omikron. Według części ekspertów musimy być przygotowani na to, że prędzej czy później większość z nas, jeśli nie wszyscy, zostaniemy nim zakażeni.

Nauka zdalna. Plany rządu

Wczoraj, 24 stycznia, minister zdrowia podkreślił, że decyzje w kwestii nauki zdalnej mogą być podjęte w każdej chwili: "W związku z dynamiką sytuacji decyzja o ewentualnym zamknięciu szkół może zapaść z dnia na dzień". 

Z kolei Przemysław Czarnek miał odbyć spotkanie dotyczące możliwego zamknięcia szkół. "Będziemy debatować na ten temat, czy w ogóle - a jak w ogóle, to w których miejscach - naukę zdalną wprowadzać" - mówił minister edukacji i nauki w rozmowie z RMF FM.

Reklama

Nauka zdalne. Decyzje ws. szkół

Dzisiaj, 25 stycznia, Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało, że na spotkaniu z Głównym Inspektoratem Sanitarnym, w którym brał udział Przemysław Czarnek, ustalono trzy warianty postępowania. Mają być one uzależnione od dalszego rozwoju sytuacji związanej z pandemią.

Nauka zdalna. Czarnek wyjaśnia

Minister edukacji i nauki wyjaśnił, że nauka zdalna może objąć klasy czwarte i wyższe, a także być wprowadzona w największych miastach Polski, gdzie notuje się duże skupiska zakażeń. Czarnek dodał, że decyzje są uzgadnianie ze służbami sanitarnymi.

Nauka zdalna. Niepewność rodziców

Aktualnie uczniowie z następujących województw odbywają ferie 2022: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie. Pozostali natomiast kontynuują naukę w szkołach i czekają na swoją przerwę zimową.

Rodzice zatem są cały czas w dużej niepewności co do dalszego funkcjonowania szkół i organizacji nauki swoich dzieci. Na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądać sytuacja po ich powrocie z ferii, a także przed przerwą dla tych, którzy na nią jeszcze czekają.

Czytaj więcej:

Nauka w piątej fali. Rodzice robią dzieciom wolne od szkoły przed feriami

Badanie: Uczniowie stracili dwa lata nauki na reformie oświaty i pandemii

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy