Reklama

TOPR ostrzega turystów! Zagrożenie na popularnym szlaku

Choć chodzenie po górach nie jest zwykłą, błahą rozrywką, to istnieją osoby, którzy zdają się tego nie rozumieć. Co jakiś czas zdarzają się przypadki, gdy mimo ostrzeżeń TOPR-u np. w sprawie zagrożenia lawinowego na szlaku pojawiają się turyści. Teraz stowarzyszenie ponownie ostrzega w związku ze złą pogodą.

Zadaniem TOPR-u, czyli Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego jest zajmowanie się ratownictwem górskim na terenie polskich Tatr. Dodatkowo, stowarzyszenie prowadzi również stronę internetową, na której informuje turystów o prognozowanej pogodzie czy o ostrzeżeniach przed lawinami.

TOPR ostrzega przed zagrożeniem lawinowym

Właśnie przed zagrożeniem lawinowym ostrzega 2 lutego TOPR turystów, wybierających się na szlak do Morskiego Oka. Jak informuje na swoim Facebooku, sytuacja wciąż będzie się pogarszać z uwagi na utrzymujące się opady śniegu, a także mocny wiatr. Przestrzega w związku z tym przed działalnością górską powyżej górnej granicy lasu.

Reklama

Czytaj także: TOPR publikuje drastyczne zdjęcie. "Mamy nadzieje, że to wystarczająco jasny przekaz"

TOPR odradza turystom wyprawę nad Morskie Oko oraz do doliny Pięciu Stawów Polskich. Oprócz tego, stowarzyszenie apeluje również do narciarzy - ci jeżdżący na Kasprowym Wierchu nie powinni zjeżdżać z przygotowanych tras narciarskich.

Potrzebny jest stanowczy zakaz?

Internauci komentują ostrzeżeniu TOPR pod postem. Dużo osób zwraca uwagę na to, że niektórzy turyści i tak nie zachowają zdrowego rozsądku i przy takiej pogodzie wybiorą się w góry. Inni natomiast uważają, że w takich sytuacjach powinien obowiązywać zakaz, a nie tylko ostrzeżenie.

Zobacz również: Nierozsądne zachowanie turystów nad Morskim Okiem. Igrają z własnym życiem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: TOPR | zagrożenie lawinowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy