Reklama

Utknęli w pociągu bez klimatyzacji. Wybijali szyby, żeby przeżyć

750 osób utknęło w pociągu pod Paryżem na kilka godzin podczas rekordowych upałów. Sytuacja była na tyle makabryczna, że pasażerowie zaczęli wybijać okna, by zapewnić sobie dostęp świeżego powietrza.

Rekordowe upały w Europie zaczynają dawać się we znaki. Ofiarami wysokich temperatur padło kilkaset pasażerów podróżujących pociągiem relacji Paryż-Amsterdam. Jak informuje portal NOS, pociąg zatrzymał się na podparyskiej stacji Saint-Denis i nie ruszył się z niej przez ponad 3,5 godz. Klimatyzacja w pojeździe miała popsuć się zaraz po wyjeździe pociągu z Paryża. 

Wybijali szyby, żeby przeżyć podczas rekordowego upału

Ten dzień był jednym z najgorętszych we Francji, a temperatura wewnątrz pociągu wynosiła ok. 45 stopni Celsjusza. Pojazd stanął na podparyskiej stacji Saint-Denis, jednak pasażerowie nie mogli opuścić pociągu, w którym wręcz gotowało się od gorąca.

Reklama

W niektórych wagonach przerażeni pasażerowie zaczęli wybijać szyby, by zapewnić sobie dostęp powietrza.  - Ludzie z peronów rzucali nam butelki z wodą, abyśmy mogli się czegoś napić, wszystkie napoje skończyły się nam po godzinie - relacjonuje pasażer.

Finalnie pasażerów ewakuowano z pociągu około godziny 23:00. Część z nich spędziła jednak noc w pociągu, ponieważ nie miała jak inaczej dotrzeć do celu swojej podróży.

Rekompensata dla poszkodowanych pasażerów

Rzecznik przewoźnika, firmy Thalys, zapewnił, że pasażerowie otrzymają rekompensatę oraz przeprosił w imieniu firmy za zaistniałą sytuację. Poszkodowani dostaną równowartość 250 proc. ceny kupionych biletów, które średnio kosztowały ok. 100 euro.

Czytaj także:

Te miasta zachwycają turystów. Są idealne na wakacyjny city break

Co nawadnia lepiej niż woda? Sprawdzone sposoby na upały

Kto powinien unikać gorących kąpieli?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: upał | pociągi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama