Reklama

Wiele osób popełnia błąd w tym samym miejscu. Zagadka matematyczna podzieliła internautów

Pewne matematyczne równania, które na pierwszy rzut oka wydają się proste, mogą okazać się trudniejsze, jeśli bliżej się im przyjrzeć. Przedstawiamy tu jeden z takich przykładów. W sieci internauci dyskutują i mają różne zdania co do wyniku tego równania. Naszym zadaniem jest ustalenie, który z tych wyników jest właściwy. Czy tobie się to uda?

Internauci sprzeczają się co do wyniku. Kluczowy jeden moment

To zadanie matematyczne wydaje się być łatwe na pierwszy rzut oka, ale może okazać się trudne w praktyce. Kluczową zasadą przy jego rozwiązywaniu jest zapamiętanie kolejności wykonywania działań: najpierw działania w nawiasach, potem mnożenie lub dzielenie, a na końcu dodawanie lub odejmowanie. Niestosowanie się do tej zasady może prowadzić do błędów przy obliczeniach tego typu.

Zadanie matematyczne, które jest przedstawiane, spotkało się z różnymi opiniami wśród internautów. Podają oni dwie różne odpowiedzi na to zadanie, ale tylko jedna z nich jest poprawna.

Reklama

Zobacz również: Zagadka na inteligencję. Podasz poprawną odpowiedź?

Zadanie z podstawówki. Jak obliczyć poprawny wynik? Oto jedyna poprawna odpowiedź

Internauci sprzeczają się pomiędzy dwoma wynikami zadania matematycznego. Jedni z nich podają wynik równy 1, kolejni równy 2. Który z nich jest poprawny? Przyjrzyjmy się obliczeniu:

Zgodnie z kolejnością wykonywania działań, najpierw wykonujemy mnożenie: 1x0=0

Następnie obliczenie od lewej do prawej - 1+0+1=2

Oznacza to, że poprawny wynik zagadki wynosi 2. Jeżeli uzyskałeś inny wynik, np. 1 oznacza to, że nie wziąłeś pod uwagę reguły kolejności wykonywania działań. Zapoznaj się z nimi i spróbuj jeszcze raz.

Zobacz również: Trudna zagadka matematyczna. Tylko 4% poda poprawną odpowiedź!Zagadka na inteligencję 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zagadka matematyczna | test na inteligencję

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy