Reklama

Wrzesień szybko przypomni o zbliżającej się jesieni. Możliwe przymrozki?

Jeszcze kilka dni temu w Polsce szalały upały. Tymczasem już wkrótce będziemy zmuszeni wyciągnąć z szaf kurtki oraz czapki. Czeka nas bowiem załamanie pogody, przez które szybko zapomnimy o pogodnej aurze i ciepłych promieniach słońca. Wrzesień szybko nas otrzeźwi i skieruje w stronę nieuchronnie zbliżającej się zimy.

Kilka dni temu rozkoszowaliśmy się ciepłymi dniami, niekiedy z trudem odnajdując nieco zacienionego miejsca. To już przeszłość. Zdaje się, że wraz z zakończeniem wakacji pożegnaliśmy również pogodną aurę.

Jak informuje serwis fanipogody.pl do Polski napłynęło bowiem zimne powietrze znad Skandynawii, które jeszcze przed siedmioma dniami zalegało w rejonie Morza Norweskiego i Grenlandii. Mimo iż ochłodzenie nie ma być długotrwałe, już wkrótce pojawić mogą się pierwsze przymrozki.

Zobacz również: Maryja pokazała jej przyszłość świata. Co zobaczyła Mirjana Soldo?

Lodowate powietrze napłynęło nad Polskę. Możliwe przymrozki

Jak przekazuje serwis twojapogoda.pl gorące powietrze zwrotnikowe zostało zastąpione masą polarną. Nie będzie to jednak trwało długo. Już wkrótce napłynie na nią jeszcze chłodniejsze powietrze arktyczne. Zmiany odczujemy szczególnie mocno wieczorami oraz o poranku. Wychodząc wcześnie do pracy lub szkoły, pamiętajmy o nieco cieplejszym ubraniu.

Reklama

Podczas gdy jeszcze niedawno na termometrach w nocy mogliśmy obserwować około 20 st. C, już wkrótce odczujemy wyraźne ochłodzenie. Na początku września temperatura w nocy będzie wynosić około 10-14 st. C.

Co za tym idzie, nie da się całkowicie wykluczyć możliwości pojawienia się pierwszych przymrozków.

Zobacz również: Połączenie tych produktów, to piekło dla żołądka. Wzdęcia to nie wszystko

Pogoda długoterminowa na wrzesień 2022. Zbliża się jesień

Wrzesień zaskoczy nas również deszczem. Podobna aura utrzyma się aż do 12 dnia tego miesiąca, zaś od 10 września będziemy świadkami regularnego spadku temperatury.

Jak jednak wynika z modeli opracowanych przez synoptyków IMGW, wrzesień, w porównaniu z analogicznym okresem w latach poprzednich, ma być ciepłym miesiącem. Czy to oznacza, że lato nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa?

Zobacz również: Woda z ogórków kiszonych – eliksir składników aktywnych biologicznie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wrzesień | przymrozki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama