Reklama

Reklama

Wszystkich Świętych 2022. Jakie sklepy będą otwarte?

1 listopada to dzień upamiętnienia zmarłych - Wszystkich Świętych. W tym szczególnym dniu udajemy się na cmentarze, by pomodlić się za duszę tych, który odeszli. Dzień ten również uznany został za ustawowo wolny od pracy. Większość sklepów oraz salonów usługowych zostanie w tym czasie zamknięta. Otwarte będą jedynie sklepy osiedlowe oraz Żabki. Jak będzie natomiast z innymi firmami? Sprawdźmy, jakie sklepy będą otwarte 31 października i 1 listopada.

Jak długo czynne będą sklepy 31 października?

31 października wypada w poniedziałek.  W związku z tym, że jest to dzień jak każdy inny, sklepy również będą działać bez zmian. Wyjątkiem będzie Biedronka, która w ostatni dzień października zdecydowała się wydłużyć czas działania. Niektóre sklepy tej sieci zamykać się będą dopiero o godzinie 23:30.

Otwarte sklepy 1 listopada. Gdzie zrobimy zakupy?

W dniu ustawowo wolnym od pracy większość sklepów zostaje zamknięta. Nie będziemy mogli zrobić zakupów w takich sieciach jak Auchan, Biedronka czy Lidl. Są jednak sklepy, które pozwolą nam zrobić tego dnia szybkie zakupy.

Pomimo dnia Wszystkich Świętych stacje benzynowe działać będą normalnie. Możemy więc tam zrobić drobne zakupy, gdy nadejdzie taka konieczność. 1 listopada otwarte będą również, niektóre sklepy sieci Żabka, Freshmarket, Lewiatan czy sklepy sieci Carrefour Express. Ich dostępność sprawdzić można na stronie internetowej sklepu lub w aplikacji.

Reklama

Oprócz Żabki na drobne zakupy udać się możemy też do okolicznego sklepu osiedlowego.  Może być otwarty wyłącznie wtedy, kiedy za ladą stanie właściciel. 

W niektórych miastach w Polsce będzie możliwość zrobienia większych zakupów w markecie Intermarche. Jest to sieć sklepów posiadających własną politykę działania. Dlatego też, w niektórych miastach sklep ten będzie otwarty 1 listopada. 

Otwarte sklepy 2 listopada. Gdzie zrobimy zakupy?

Dzień po Wszystkich Świętych jest normalnym dniem roboczym. Oznacza to powrót standardowych godzin pracy również w firmach handlowo-usługowych. Aldi 2 listopada otwarte będzie do godziny 22:00, natomiast Dino zamknie się o 22:30. Wszystkie inne sklepy, takie jak:

  • Auchan,
  • Biedronka,
  • Carrefour,
  • Stokrotka,
  • Kaufland,
  • Spar,
  • Lidl

funkcjonować będą zgodnie z godzinami otwarcia danego sklepu. Informacje o godzinach dostępne są na stronach internetowych sklepów oraz na wejściu do placówki. Oprócz tego sieć sklepów Żabka ponownie działać będzie między godziną 6:00 a 23:00.

***

Czytaj także:

Kolejne produkty znikają ze sklepów. GIS ostrzega: są niebezpieczne dla zdrowia

Uwaga na popularne słodycze. "Mogą powodować uszkodzenie zębów" - ostrzega dentysta

Produkty idealne na kryzys. Przechowasz je nawet przez kilka lat

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy