Reklama

Reklama

Wystosowano apel do Radia TOK FM. Chodzi o Tomasza Lisa

33 osoby podpisały się pod listem otwartym do Radia TOK FM, w którym skrytykowano powrót Tomasza Lisa na antenę rozgłośni, zapowiedziany przez Jacka Żakowskiego. W gronie osób apelujących jest m.in. reżyserka Agnieszka Holland, radna Warszawy Agata Diduszko-Zyglewska, reportażystka Katarzyna Surmiak-Domańska czy pisarka Sylwia Chutnik. Mają nadzieję, że na antenie radia pojawi się znowu Renata Kim.

Tomasz Lis w ogniu krytyki

W ubiegły piątek Jacek Żakowski w porannej audycji Radia TOK FM stwierdził, że wspólnie z Wiesławem Władyką uważają iż Tomasz Lis może już wrócić do prowadzenia swojej audycji. Myśl uzasadnił wyjaśnieniami, które zostały przez niego przedstawione w rozmowie z Agnieszką Wiśniewską. Konwersację opublikowano kilka dni wcześniej na portalu "Krytyki Politycznej". 

Czytaj również: Były współpracownik Tomasza Lisa: Nigdy nie zachowywał się jak mobber

Reklama

Żakowski twierdzi, że jak dotąd nie potwierdziły się żadne zarzuty stawiane względem Tomasza Lisa w redakcji "Newsweeka", prócz kontrowersyjnych żartów. Zaznaczył też, że po publikacji wywiadu z Lisem poinformowano o postępowaniu Prokuratury Okręgowej w Warszawie w sprawie traktowaniu pracowników redakcji "Newsweeka", podczas gdy naczelnym był Tomasz Lis. 

Z jego wypowiedzią nie zgadza się spora część odbiorów, dlatego też wystosowano otwarty list przeciwko powrotowi Lisa. Zaprotestowały 33 osoby.

- Uważamy takie postawienie sprawy za oburzające - napisały w odpowiedzi na zapowiedź końca zawieszenia Lisa w audycji Żakowskiego. 

Protestujący wyjaśniają również, że Żakowski "korzystając ze swojej pozycji dziennikarza obecnego w popularnych mediach (...) i ignorując trwające postępowanie, wydaje publiczny wyrok uniewinniający". 

Zobacz także: Tomasz Lis zwolniony z "Newsweeka". Pracownicy ujawniają, co działo się w redakcji

Jak podaje portal Wirtualne Media, pod listem podpisały się 33 osoby: Elżbieta Korolczuk, Agnieszka Graff, Agata Diduszko-Zyglewska, Agnieszka Holland, Magdalena Środa, Monika Płatek, Katarzyna Kasia, Inga Iwasiów, Kacper Pobłocki, Małgorzata Fuszara, Ewa Majewska, Stanisław Obirek, Karolina Wigura, Katarzyna Surmiak-Domańska, Sylwia Chutnik, Justyna Dąbrowska, Alicja Długołęcka, Adam Leszczyński, Kinga Dunin, Ewa Graczyk, Agnieszka Błońska, Karolina Kędziora, Bożena Przyłuska, Agula Swoboda, Ewa Rogala, Aleksandra Knapik-Gauza, Katarzyna Gauza, Paulina Januszewska, Magdalena Staroszczyk, Rafał Majka, Agnieszka Błońska, Dorota Łoboda i Joanna Keszka.

Co dalej z Tomaszem Lisem?

Wciąż nie wiadomo, czy Lis wróci do prowadzenia audycji Żakowskiego. 

Potwierdziły się też informacje, że Żakowski spotkał się z redaktor naczelną radia Kamilą Ceran. 

- Nie mam nic do powiedzenia - napisał Ceran po spotkaniu. 

Tomasz Lis, wraz z Władysławem Władyką i niedawno zmarłym Tomaszem Wołkiem, od prawie 20 lat prowadzili cotygodniową audycję Jacka Żakowskiego w TOK FM. Lis zniknął z niej z początkiem lipca br., po tym jak Wirtualna Polska obszernie opisała zarzuty dziennikarzy "Newsweek Polska" o niestosownych zachowaniach Lisa, porównywanych do mobbingu. W związku z tą sytuacją, kierownictwo Radia TOK FM, w porozumieniu z Jackiem Żakowskim, zdecydowało o tymczasowym wstrzymaniu wystąpień Tomasza Lisa w piątkowym programie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Lis

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy