Reklama

Reklama

Złowił gigantyczną "złotą rybkę". Oto co z nią zrobił

Andy Hackett ma na swoim koncie wyjątkowy połów. Na terenie Bluewater Lakes we Francji złowił rekordowych rozmiarów "złotą rybkę". 30-kilogramową zdobyczą pochwalił się w mediach społecznościowych i pokazał, co z nią zrobił.

Rekordowa "złota rybka"

Na oficjalnym facebookowym profilu Bluewater Lakes na początku listopada pojawiły się zdjęcia, wobec których internauci nie potrafili przejść obojętnie. Można na nich zobaczyć olbrzymich rozmiarów "złotą rybkę", którą złowiono na terenie łowiska we Francji. Jak się okazuje, wyciągnięcie jej z wody nie było takie łatwe i trwało 25 minut. 

To brytyjski wędkarz Andy Hackett złapał ten wyjątkowy okaz, a nieco więcej o 30-kilogramowej rybie opowiedział w rozmowie z "Daily Mail". "Wiedziałem, że to duża ryba, gdy wzięła moją przynętę i ruszyła z boku na bok i w górę i w dół z nią. Później pojawiła się na powierzchni 30 lub 40 metrów dalej i zobaczyłem, że jest pomarańczowa - pokreślił wędkarz. 

Reklama

Jak czytamy na "Daily Mail", złowiony przez Andy’ego Hacketta okaz jest o 13 kg cięższy od "złotej rybki" złowionej w 2019 roku przez Jasona Fugate w Minnesocie w USA. Trzy lata temu to właśnie ona zyskała miano największej. 

Co Andy Hackett zrobił z 30-kilogramową "złotą rybką"?

Ryba, którą złapał Andy Hackett, jest połączeniem dwóch gatunków - Cyprinus nudus i Cyprinus rubrofuscus. Do wód Bluewater Lakes trafiła ponad 20 lat temu, a ze względu na swój kolor została nazwana "Marchewką". Przez ten czas stale rosła i niechętnie pokazywała się wędkarzom. Złapanie jej było więc czymś niezwykle trudnym. 

Na facebookowym profilu oprócz zdjęć wędkarza z rekordowym okazem pojawił się także film, na którym widać co Andy Hackett zrobił ze swoją zdobyczą. Otóż "złota rybka" została wypuszczona do jeziora, gdzie będzie mogła spokojnie rosnąć przez następne lata.    

***

Zobacz także:

Krzysztof Jackowski o mundialu. Jasnowidz wie, co się wydarzy

Znaleźli to w książce dla dzieci. Ludziom puściły nerwy

Nauczycielka zdradza, jak okiełznać niespokojne dzieci. Niezła sztuczka!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: złota rybka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy