Reklama

Zrób to z wiązanką na grób. Złodziejowi zrzednie mina

Wybór ozdobnych wiązanek i stroików na grób bliskich to dla wielu z nas ważny element przygotowania do obchodów Wszystkich Świętych. Chcemy w ten sposób uczcić pamięć o zmarłych, więc niejeden z nas jest w stanie wydać na tego rodzaju dekoracje niemało. Niestety, kradzieże na cmentarzach są zjawiskiem coraz bardziej powszechnym. Zastanawiasz się, jak zniechęcić złodzieja przed sięgnięciem po łatwy łup? Zastosuj banalny trik, dzięki któremu wiązanka stanie się dla hieny cmentarnej bezwartościowa.

Podwyżki mobilizacją dla złodziei

Media społecznościowe i fora internetowe to jedne z pierwszych miejsc, w których szukamy porad i informacji na temat spraw bieżących. W ostatnich tygodniach wiele dyskusji dotyczy zabezpieczenia nagrobka przed kradzieżą. Choć problem złodziei zniczy i kwiatów nie jest niczym nowym, to rosnące ceny akcesoriów związanych z Wszystkimi Świętymi sprawiają, że jeszcze bardziej zależy nam na ochronie swoich dekoracji, które są przecież także wyrazem pamięci o bliskich.

Jak uniknąć kradzieży na cmentarzu? Potrzeba matką wynalazku

Okazuje się, że czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze. Popularną metodą na powstrzymanie hien cmentarnych jest skropienie wieńca na grobie odrobiną wosku. Skąd taki pomysł? Poplamioną wiązankę trudniej sprzedać, więc kradzież takiego przedmiotu może się zwyczajnie nie opłacać.

Reklama

Wśród innych patentów tego typu wyróżnić warto spryskanie wiązanki farbą w spreju lub użycie markera. Spersonalizowanie wiązanki również będzie obniżać jej wartość w oczach złodzieja. Niektórzy decydują się na złamanie kilku gałązek z ozdobnego wieńca, by w ten sposób utrudnić nieuczciwej osobie wzbogacenie się na kradzieży.

Zrób to przed zapaleniem znicza. Tak długo się jeszcze nie paliły

Kiedy najczęściej dochodzi do kradzieży?

Jeśli tylko mamy taką możliwość, wizytę na cmentarz zostawmy na ostatni moment - groby bliskich najlepiej jest odwiedzać 1 listopada, nawet z samego rana. Już wtedy na terenie nekropolii gromadzi się dużo ludzi, przez co złodzieje mają zdecydowanie mniejsze pole manewru. Zostawianie kwiatów i wieńców dzień wcześniej to duże ryzyko. Dekoracje na grób nadal wyglądają na świeże, a zuchwałą kradzież najłatwiej jest przeprowadzić pod osłoną nocy.

Polecamy:

Na co zwrócić uwagę kupując znicze? Oto kilka wskazówek

Jak zrobić wiązankę na grób? Wiązanka na Wszystkich Świętych krok po kroku

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy