Reklama

"Dziewczyny z Dubaju". Kim jest Paulina Gałązka?

Film "Dziewczyny z Dubaju", którego reżyserką jest Maria Sadowska, a producentką kreatywną Doda, ma swoją premierę 26 listopada. To głośna produkcja, która z pewnością przyniesie dużą popularność odtwórczyni głównej roli, Paulinie Gałązce. Kim jest aktorka, ile ma lat i czy jest obecnie w związku? Oto jej sylwetka!

"Dziewczyny z Dubaju". Paulina Gałązka zagrała główną rolę w filmie. Kim jest aktorka?

Paulina Gałązka jest absolwentką Łódzkiej Szkoły Filmowej. Ukończyła ją z wyróżnieniem w 2013 roku i nic dziwnego, bo jej talent aktorski został zauważony jeszcze na studiach. Udało jej się nawet otrzymać najważniejszą nagrodę podczas międzynarodowego Festiwalu Szkół Teatralnych. 

Aktorka po ukończeniu nauki zaczęła występować w teatrze Ateneum, gdzie zadebiutowała w "Tramwaju zwanym pożądaniem" w reżyserii Bogusława Lindy. 

Od tego czasu regularnie pojawia się na scenie, nie rezygnując jednak również z ról w filmach i serialach, również tych zagranicznych m.in. w Norwegii, Rosji czy w Niemczech. Co ciekawe, trzy lata temu była nawet nominowana do prestiżowej nagrody New German Talent Award jako najlepsza aktorka.

Reklama

Nie tylko "Dziewczyny z Dubaju". Gdzie jeszcze zagrała Paulina Gałązka?

Paulina Gałązka pomimo młodego wieku, ma na koncie sporo różnych ról. Charyzmatyczna aktorka nie boi się wcielać w różne osobowości. 

Fani mogą kojarzyć ją m.in. z takich filmów jak: "Powidoki”, „Kamienie na Szaniec”, "Furioza" "The End” czy "Wszyscy moi przyjaciele nie żyją", a także z seriali: "Skazane", "Drogi wolności" "Pierwsza miłość" oraz Zakochani po uszy".

Paulina Gałązka aktywnie udziela się również w mediach społęcznościowych. Jej profil na Instagramie nosi nazwę: paulina.galazka i w tej chwili obserwuje go już ponad 75 tysięcy osób. Ta liczba jednak z pewnością znacznie wzrośnie, gdy "Dziewczyny z Dubaju" trafią już do kin!

Paulina Gałązka – życie prywatne

Aktorka urodziła się 21 sierpnia 1989 roku w Warszawie. Pięć lat temu wyszła za mąż. Jej wybrankiem jest starszy o siedem lat norweski reżyser i aktor, Sindre Sandemo. Polskim widzom znany między innymi z roli Teda Chinasky’ego w serialu "Pierwsza miłość".

Zanim trafiła do szkoły aktorskiej, przez rok studiowała stosunki międzynarodowe. Czy ta zmiana dobrze jej zrobiła? "Z tego, co wiem od moich znajomych, którzy zostali na studiach, dyplomacja jest chyba jeszcze trudniejszą branżą niż moja, ale wtedy mogłabym przynajmniej wykorzystać moje zdolności językowe, które niestety teraz leżą odłogiem. Nie żałuję jednak, że wybrałam aktorstwo. Uwielbiam mój zawód, choć myślę, że pracę w dyplomacji też bym lubiła" - wyznała rok temu w wywiadzie dla Interia Film.

Czytaj również:

Jarosław Gowin w szpitalu

Julia Oleś nie czekała na podział majątku po śmierci Kamila Durczoka!

Krystian Ochman wreszcie zobaczył się z rodzicami 

Metamorfozy Sarah Jessiki Parker. Nieźle zaskoczyła?

Jak poprawić kondycję roślin doniczkowych zimą?

Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dziewczyny z Dubaju
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy