Ewa Wachowicz zjadła w Peru świnkę morską. Nie zachwyciła się!

Największą poza kulinariami pasją Ewy Wachowicz jest chodzenie po górach. Gwiazda wyznaczyła sobie niezwykły cel - chce wspiąć się na wszystkie szczyty Korony Wulkanów. Kilka dni temu udała się do Peru, by zdobyć tam wygasły wulkan Coropuna (prawie 6,5 tys. m. n.p.m.). W czasie tej podróży Wachowicz próbuje lokalnych dań - jednym z nich była potrawka ze świnki morskiej.

Podczas wyprawy do Peru Ewa Wachowicz zdecydowała się spróbować kontrowersyjnego dania
Podczas wyprawy do Peru Ewa Wachowicz zdecydowała się spróbować kontrowersyjnego daniaInstagram

Ewa Wachowicz wybrała się do Peru wraz ze swoim partnerem, dziennikarzem radiowym Sławomirem Kowalewskim. Pierwsze trzy dni spędzili w Limie. Stamtąd polecieli do Cuzco, dawnej stolicy imperium Inków. W swoich relacjach na Instagramie gwiazda wspomniała o kilku popularnych przysmakach w Peru. Na jednym z filmików w obiektywie jej aparatu znalazła się brytfanna z tajemniczą zawartością... "Ta niewinnie wyglądająca potrawka to świnka morska. Jadłam, ale się nie rozsmakowałam"- powiedziała zza kadru Wachowicz. Świnka morska jest narodowym daniem Peru.

Te gryzonie hoduje się w Andach od kilku tysięcy lat ze względu na ich małe wymagania żywieniowe i lokalowe oraz dużą zdolność do rozmnażania się. Ich mięso jest chude i ma mało cholesterolu. W smaku przypomina królika lub kurczaka. Świnki serwuje się w wersji smażonej, grillowanej alba duszonej.

Wachowicz o wiele bardziej do gustu przypadły pieczone na blasze pierożki - empanadas, z różnymi farszami: na słodko - z bananami, jabłkiem i cynamonem oraz na słono - szynką, serem i bazylią. Gwiazda zajada się też w Peru churros, czyli podłużnymi "pączkami" z ptysiowego ciasta, które smaży się na głębokim oleju. Ciekawe czy poza świnkami morskimi Wachowicz skosztuje innego specjału z Cuzco kontrowersyjnego dla Europejczyków, którym są steki z alpaki.

„Ewa gotuje”: Ciasto kruche z malinami i brzoskwiniami pod beząPolsat

***

Zobacz również:

PAP life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas