Ile wynosi emerytura Krystyny Loski? Kwota to zaskoczenie

Krystyna Loska, ikona polskiej telewizji i jedna z najbardziej lubianych prezenterek w historii od wielu lat przebywa na emeryturze, na którą przeszła po 33 latach pracy. Mylą się jednak ci, którzy sądzą, że pobiera rekordowo wysoką emeryturę. Jej świadczenie może być dla wielu zaskoczeniem!

Krystyna Loska od wielu lat jest na emeryturze
Krystyna Loska od wielu lat jest na emeryturze Michał WoźniakEast News

Na początku lat 60. prowadziła młodzieżową audycję społeczno-rozrywkową "To idzie młodość", ale za namową kolegi ze szkoły, spikera i dziennikarza sportowego Józefa Kopocza rozpoczęła pracę w TVP Katowice. W czerwcu 1962 roku Loska zadebiutowała jako spikerka, zapowiadając emisję serialu Walta Disneya "Zorro".

Po dziesięciu latach, w 1972 roku Krystyna Loska przeprowadziła się wraz z rodziną do Warszawy, gdzie zaczęła pracę w Telewizji Polskiej. Prowadziła festiwale m.in. w Sopocie i Opolu, była też konferansjerką na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Znana była z zaskakującej umiejętności przedstawienia z pamięci programu na cały dzień oraz ogromnego poczucia humoru, które później wykorzystała m.in. w Studiu Gama, które przez pewien czas prowadziła wraz z Andrzejem Zaorskim.

Loska pozostaje dziś jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w historii TVP, przetrwała rządy 14 prezesów telewizji, a na emeryturę przeszła po 33 latach pracy. W 2013 roku odznaczona została Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski z okazji 75. rocznicy nadania w Polsce próbnego sygnału telewizyjnego.

Prywatnie prezenterka była szczęśliwą żoną Henryka Loski, działacza piłkarskiego, współpracownika Kazimierza Górskiego. Ich córką jest prezenterka telewizyjna Grażyna Torbicka.

Krystyna Loska od wielu lat przebywa na emeryturze, a jej świadczenie, tak jak emerytury innych gwiazd kina, telewizji czy estrady to temat, który rozpala ciekawość internautów i budzi spore kontrowersje. Wiele gwiazd może bowiem liczyć na bardzo niskie świadczenia. Czy problem ten dotyczy także Krystyny Loski?

Krystyna Loska
Krystyna LoskaŹródło: AIM

Emerytura Krystyny Loski. Jakie świadczenie pobiera słynna prezenterka?

Krystyna Loska zdradziła kiedyś, że ona również nie może liczyć na wysoką emeryturę. Kultowa prezenterka TVP przyznała w wywiadzie dla "Super Expressu", że jej świadczenie jest bardzo niskie, ale nie podała konkretnej kwoty. Zdradziła jednak, że jej emerytura wynosi "tysiąc coś tam", więc faktycznie niewiele.

Po jakimś czasie tabloid postanowił wrócić do emerytury Loski, a redaktorzy wyliczyli, że jej świadczenie po waloryzacji wynosi prawdopodobnie około 1500 zł. W tej sytuacji emerytura prezenterki jest więc prawdopodobnie podniesiona do kwoty emerytury minimalnej, która wynosi dziś 1780,96 zł. Krystyna Loska spełnia bowiem wszystkie kryteria do jej otrzymania - osiągnęła wiek emerytalny oraz minimalny staż pracy, który w jej wypadku wynosi aż 33 lata.

Część internautów jest zaskoczonych tak niską emeryturą gwiazdy, tym bardziej, że pracowała naprawdę długo. W tym miejscu warto jednak przypomnieć, że wiele zależy od odprowadzanych składek, a osoby uprawiające zawody artystyczne takie jak aktor, wokalista czy prezenter mają je często na bardzo niskim poziomie. Stąd równie niskie świadczenia niektórych gwiazd.

Wiecznie młoda Grażyna TorbickaInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas