"Kevin sam w domu": Jak wygląda dziś jego filmowa matka?

"Kevin sam w domu" i "Kevin sam w Nowym Jorku" to kultowe, świąteczne filmy, bez których nie wyobrażamy już sobie świąt Bożego Narodzenia. Główne role w obu częściach zagrali Macaulay Culkin (Kevin McCallister), Catherine O'Hara (Kate McCallister) i John Heard (Peter McCallister). Jak wygląda dziś słynna "mama Kevina"?

Catherine O'Hara i John Heard zagrali razem w obu częściach kultowego "Kevina"
Catherine O'Hara i John Heard zagrali razem w obu częściach kultowego "Kevina"imago/United ArchivesEast News

W rolę Kate McCallister wcieliła się kanadyjsko-amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna - Catherine O'Hara. Catherine urodziła się w marcu 1954 roku w Toronto, w dużej, katolickiej rodzinie. Swoją karierę rozpoczęła w 1974 roku, gdy  dołączyła do obsady serialu "Second City TV". W 1981 roku stworzyła serial "SCTV Network 90." i przez kilka kolejnych lat regularnie pojawiała się na dużym ekranie m.in. w takich filmach jak "Sok z żuka" Tima Burtona, "Po godzinach" czy "Zgaga".

Popularność przyniósł Catherine film "Kevin sam w domu" z 1990 roku, w którym wcieliła się w rolę Kate McCallister, matki, która w przedświątecznym popłochu i chaosie zapomina zabrać na święta małego syna, Kevina. Dwa lata później wyprodukowano drugą część filmowego hitu "Kevin sam w Nowym Jorku", w którym Catherine ponownie wcieliła się w rolę Kate, szukającej tym razem syna w Nowym Jorku. 

Catherine O'Hara wciąż pojawia się na dużym ekranie. W 2020 roku mogliśmy ją oglądać w serialu Schitt's Creek, w którym wcieliła się w rolę Moiry Rose. Przez wszystkie lata kariery aktorka pojawiła się w pięciu serialach i ponad czterdziestu filmach, ale dla większości fanów wciąż jest niezapomnianą "mamą Kevina". Prywatnie O'Hara jest szczęśliwą żoną Bo Welcha, amerykańskiego scenografa, reżysera i okazjonalnie także aktora. 

Catherine Anne O’Hara skończyła w tym roku 67 lat
Catherine Anne O’Hara skończyła w tym roku 67 lat Invision/Invision/East NewsEast News

Film "Kevin sam w domu" już w pierwszy weekend zarobił siedemnaście milionów dolarów i stał się tak popularny, że wyświetlano go w kinach jeszcze długo po okresie świątecznym. Ostatecznie film na całym świecie zarobił ponad 477 000 000 dolarów, a w samych tylko Stanach Zjednoczonych przyniósł zysk w wysokości 285 000 000 dolarów i stał najbardziej kasowym filmem roku! Znalazł się także w "Księdze Rekordów Guinnessa" jako najbardziej dochodowa komedia wszech czasów. 

W Polsce film stał się prawdziwym fenomenem i trudno wyobrazić nam już sobie Boże Narodzenie bez Kevina. Nie inaczej będzie więc i w tym roku - Film "Kevin sam w domu" pokaże telewizja Polsat i to aż dwukrotnie! Widzowie będą mogli obejrzeć komedię familijną w Wigilię, 24 grudnia, o godz. 20:00. Dla tych, którzy będą chcieli zobaczyć produkcję raz jeszcze zaplanowano dodatkowy pokaz w Boże Narodzenie, 25 grudnia, o godz. 16:30. Będziecie oglądać?

Boże Narodzenie na świecie. Czy znacie takie zwyczaje?Interia.tv

***
Zobacz również:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas