Reklama

Sandra Kubicka wyznała, że jest demiseksualna. Czym jest ta orientacja?

Sandra Kubicka to polska modelka i popularna obecnie influencerka. Fani interesują się głównie jej związkiem z Aleksandrem Milwiwem-Baronem, którym kobieta chętnie dzieli się na zdjęciach w mediach społecznościowych. Ostatnio gwiazda wyznała, że jest demiseksualna. Wyjaśniamy, na czym polega ta orientacja psychoseksualna.

Demiseksualność. Sandra Kubicka

Sandra Kubicka to znana modelka pochodząca z Łodzi. Brała udział w 10. edycji programu "Dancing with the stars. Taniec z gwazdami", w którym zajęła trzecie miejsce. Obecnie jest o niej głośno z powodu związku z Aleksandrem Milwiwem-Baronem. 

Modelka chętnie chwali się zdjęciami i informacjami z życia prywatnego w mediach społecznościowych. Teraz Kubicka wyjawiła w relacji na Instagramie, że jest demiseksualna, a także wstawiła wyjaśnienie, czym jest ta orientacja seksualna.

Demiseksualność. Czym jest?

Demiseksualność to orientacja psychoseksualna mieszcząca się w kategorii aseksualności. Polega na odczuwaniu pociągu seksualnego dopiero po nawiązaniu wcześniejszej bliskiej więzi emocjonalnej.

Reklama

Widać tutaj zatem rozdzielenie pociągu seksualnego od pociągu romantycznego. Osoby demiseksualne mogą zacząć odczuwać pociąg seksualny wyłącznie jako konsekwencję pociągu romantycznego.

Demiseksualność. Monika Tichy

W ubiegłym roku demiseksualnego coming outu dokonała znana aktywistka LGBTQ. Monika "Pacyfka" Tichy to szczecińska działaczka, prezeska fundacji Lambda Szczecin. Do tamtej pory była znana jako heteroseksualna sojuszniczka, zanim ujawniła się jako osoba demiseksualna, będąca obecnie w związku z transpłciową kobietą.

Czytaj więcej:

Transpłciowość w kinie: Eddie Redmayne żałuje roli transpłciowej kobiety

Kiedy Harry poznał Świętego Mikołaja: Gejowska historia miłosna w reklamie norweskiej poczty

Rosja może ukarać Netfliksa za treści LGBT. Usługa tymczasowo zniknie z rynku?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sandra Kubicka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy