Prosty błąd i jajecznica będzie do kosza. Zrób, zanim wrzucisz na patelnię
Gdy ląduje na patelni, jej aromat unosi się w całym mieszkaniu – wabiąc do kuchni nawet największego niejadka. Kiedy jednak trafi na talerz, może sprawić niemiłą niespodziankę. Prosty błąd do reszty rujnuje bowiem jej smak. Jak zrobić dobrą jajecznicę na kurkach? Pamiętaj, zanim wrzucisz na patelnię.
Spis treści:
Jak zrobić dobrą jajecznicę na kurkach? Zwróć uwagę na te szczegóły
Dla wielu jest synonimem idealnego poranka. Aromatyczna, smaczna, a do tego niezwykle sycąca, potrafi zaspokoić każde, nawet najbardziej wymagające podniebienie. Bo kiedy ląduje na talerzu, niejednemu wręcz cieknie ślinka.
Prosty błąd w trakcie przygotowań potrafi jednak do reszty zrujnować jej smak, sprawiając, że ta nadawać będzie się wyłącznie do kosza. Mimo iż jajecznicę nazywa się najprostszym z możliwych dań, podkreślając, że jej przygotowanie nie wymaga szczególnych umiejętności kulinarnych, kiedy chodzi o dodatki, warto mieć się na nieco większej baczności. Gdy do jajek dorzucasz kurki, szybko możesz zamienić proste danie w kulinarną katastrofę.
Zobacz również:
Jak umyć kurki do jajecznicy? Ten zabieg to konieczność
Pierwszą rzeczą, która może skutecznie odwieść od rozkoszowania się smakiem jajecznicy, jest skrzypiący między zębami piasek. Tak się stanie, gdy kurki nie zostaną dokładnie umyte. Mimo iż ten proces nie należy do najłatwiejszych, nie należy o nim zapominać.
Grzyby można bez trudu obmyć pod bieżącą wodą. Przy dużych ilościach, podobny zabieg może nastręczyć jednak problemów. Nie warto jednak, w nadziei, że piasek sam zniknie z powierzchni grzybów, zbyt długo ich moczyć - pozbawi je to nie tylko estetycznego wyglądu, ale również smaku.
Zobacz również: Gotowania solanki do ogórków nauczyła mnie babcia. Od lat trzyma się stałych proporcji
Jak długo smażymy kurki do jajecznicy? Inaczej zrujnują jej smak
Czyszcząc grzyby pod bieżącą wodą, wielu szybko je kroi, a kolejno od razu wrzuca na patelnię. To prosty, a jednocześnie poważny błąd, który może do reszty zrujnować smak dania. Po odcedzeniu grzyby powinny bowiem trafić na sitko, gdzie zostaną kolejno przelane wrzątkiem. Dzięki takiej obróbce nie będą gorzkie.
Sprytne kucharki mają też swój inny, wręcz banalny, sposób. Za pomocą prostego zabiegu w kilka chwil czyszczą nawet największe ilości grzybów. Wsypują kurki do dużej miski, zasypując je kolejno łyżką soli i zalewając gorącą wodą. Potem dokładnie mieszają łyżką - w taki sposób, by zanieczyszczenia opadły na dno. Następnie wyjmują grzyby, odstawiając na sitko, gdzie ociekną z wody. A potem zabierają się do dalszej pracy.
Kurki należy smażyć na maśle przez około 10 minut. Po upływie tego czasu wystarczy dodać do nich jajeczną masę oraz uzupełnić ulubionymi przyprawami. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wzbogacić ją także innymi, ulubionymi dodatkami. A potem zajadać się smakiem pysznej, pozbawionej goryczki jajecznicy.