Triki na serniki – co zrobić, by wyszedł idealny?
Sernik jest jednym z najpopularniejszych ciast i często gości na świątecznym stole. Jeżeli chcemy upiec ciasto samodzielnie, to warto poznać triki na serniki. Dzięki temu sernik wyjdzie idealny.
Sernik na herbatnikach: Przepis
Wśród licznych rodzajów serników najłatwiejszym i najbardziej niezawodnym jest sernik na herbatnikach. Można go przygotować w klasycznej postaci, jako pieczone ciasto, ale herbatniki sprawdzą się też jako spód w sernikach na zimno. Do zrobienia sernika na herbatnikach potrzebne będą:
- 1 kg twarogu sernikowego w temperaturze pokojowej
- 6 jajek w temperaturze pokojowej
- 2 opakowania budyniu śmietankowego
- Opakowanie cukru wanilinowego
- 3/4 szklanki oleju
- 1,5 szklanki mleka w proszku
- 1,5 szklanki mleka
- Sok z połowy cytryny
- 3/4 szklanki drobnego cukru
- Herbatniki szkolne;
Pierwszym krokiem jest oddzielenie białek od żółtek jajek i zmiksowanie żółtek wraz z twarogiem oraz cukrem wanilinowym. Żółtka najlepiej dodawać pojedynczo. Do powstałej masy dodajemy olej, mleko i sok cytrynowy, a następnie ponownie ubijamy. Dodajemy małymi porcjami mleko w proszku. Białka jajek roztrzepujemy z cukrem na sztywną pianę i dodajemy po łyżce do masy na sernik na herbatnikach.
Na wyłożonej papierem do pieczenia blaszce układamy ciasno herbatniki szkolne. Na przygotowaną podstawę wylewamy masę twarogową. Sernik na herbatnikach pieczemy w piekarniku w temperaturze 170 stopni przez około godzinę.
Sernik na herbatnikach: Triki
Zobacz również:
- Już czas! Zrób ciasto i niech leżakuje. Wyjdą najlepsze pierniczki
- To jeden z najlepszych dodatków do kilkudziesięciu dań. Bez problemu zrobisz we własnym domu
- Pięć przepisów na ciasta bez pieczenia– idealne na Boże Narodzenie i nie tylko
- Obiadowy klasyk czy koszmar z dzieciństwa? Oto powody, dla których warto ją jeść
Przy przygotowaniu sernika na herbatnikach warto pamiętać o kilku prostych trikach, dzięki którym ciasto wyjdzie zawsze idealne. Po pierwsze, składniki należy dodawać porcjami do masy, by nie powstały grudki w masie twarogowej.
Po upieczeniu ciasta nie wyjmujemy sernika z piekarnika. Wyłączamy urządzenie i po 10 minutach lekko uchylamy drzwiczki, by wnętrze zaczęło się powoli ochładzać. Dzięki wolnemu chłodzeniu sernik na herbatnikach nie opadnie. Dopiero po ostygnięciu ciasto wkładamy do lodówki.
Zobacz także:
Tradycyjny sernik. Przepis
Jaki ser wybrać na sernik?
Jak zrobić sernik z dżemem malinowym?