Ferie 2022. Śnieżny labirynt i inne atrakcje Zakopanego

Ferie 2022 już się rozpoczęły dla części województw. Dwa tygodnie to wbrew pozorom nie tak dużo czasu, więc warto dobrze wykorzystać wolne chwile. Wybierając się do Zakopanego na ferie, warto zobaczyć sezonową atrakcję - śnieżny labirynt.

Śnieżny Labirynt jest jedną z atrakcji Snowlandii w Zakopanem.
Śnieżny Labirynt jest jedną z atrakcji Snowlandii w Zakopanem.Albin Marciniak/East NewsEast News


Snowlandia: śnieżny labirynt

Zakopane jest jedną z najpopularniejszych destynacji na zimowe wyjazdy, szczególnie w trakcie ferii. W tym roku w turystycznej miejscowości powstała specjalna atrakcja - Snowlandia. Ten zimowy park rozrywki został w pełni wykonany ze śniegu i lodu. W jego skład wchodzą śnieżny labirynt, igloo z lodowymi rzeźbami, minizoo oraz zamek. Na terenie obiektu znajduje się także górka saneczkowa oraz Tatrzański Park Edukacyjny. 

Śnieżny labirynt to dobry wybór na ferie 2022, choć trzeba liczyć się z długimi kolejkami odwiedzających obiekt. Snowlandia otwarta jest od godziny 10 do 20 każdego dnia. Bilet normalny dla osoby dorosłej kosztuje 67 zł, zaś ulgowy 53 zł. Dostępne są także karnety rodzinne w dwóch wersjach - 2+1 za 186 zł oraz 2+2 za 238 zł. Każde kolejne dziecko to dopłata 49 zł.

Jeżeli odwiedzimy w ferie 2022 słynne Krupówki w Zakopanem, to warto wybrać się przy okazji do Iluzja Parku. Znajduje się on w dolnej części ulicy. W tym unikalnym muzeum znajduje się cała gama interaktywnych eksponatów i pomieszczeń. Czekają tutaj m.in. zagadki, świetlne iluminacje i lewitujące przedmioty. 

W obiekcie można robić zdjęcia z eksponatami oraz nagrywać filmy. Dużą popularnością cieszą się wielkie skrzydła oraz generator piorunów. Pokazy odbywają się co pół godziny. Można podziwiać w tym czasie taniec błyskawic oraz zjawisko odwróconej grawitacji. Bilety dla osób dorosłych kosztują 35 zł, zaś ulgowe 30 zł. Dostępne są również bilety rodzinne 2+1 w cenie 80 zł.

Atrakcje Zakopanego: Dom do góry nogami

W Zakopanem znajduje się unikalna budowla, będąca turystyczną atrakcją. To miejsce szczególnie lubiane przez najmłodszych zwiedzających, a chodzi o Dom do góry nogami. Duży dom w góralskim stylu został postawiony ukosem i opiera się na dachu. Meble i wyposażenie w środku są umieszczone się do góry nogami i  przytwierdzone do podłogi, więc daje wrażenie, jakby wisiały w powietrzu. Ciężko jest w trakcie spaceru zachować równowagę, ponieważ błędnik zaczyna szaleć.

Obiekt w ferie 2022 otwarty jest od poniedziałku do czwartku oraz w niedziele w godzinach 10.00-18.00. W piątki i soboty czynny jest od 10.00 do 19.00. Bilet normalny kosztuje 19 zł, zaś ulgowy to koszt 15 zł. Dzieci do lat trzech wchodzą za darmo. Spacer zajmuje kilkanaście minut, ale zapewnia dużo zabawy i śmiechu.

Zobacz także:

Zimą czarna herbata idealnie komponuje się z imbirem, kardamonem i czarnym pieprzem. Rozgrzewa i podnosi odporność organizmuNewseria Lifestyle/informacja prasowa
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas