Reklama

Miasta, w których wypoczywa się najlepiej. Jest zaskoczenie!

Dla tych, którzy po prostu szukają spokoju, Icelandair przeprowadziło badanie analizujące czynniki, takie jak zanieczyszczenie światłem, korki, natężenie ruchu czy poziom szczęścia. Wszystko po to, aby określić, które miasta na całym świecie oferują swoim mieszkańcom najbardziej relaksujące otoczenie.

Na pierwszym miejscu znajduje się Bergen w Norwegii, które zostało wysoko ocenione ze względu na bardzo niski poziom zagęszczenia ruchu (13 proc.), niski poziom zanieczyszczenia światłem i hałasem oraz wysoką średnią długość życia mieszkańców wynoszącą 83 lata. Tyle dowiadujemy się z raportu opublikowanego na portalu “Travel and Leisure". Nie bez znaczenia jest również fakt, że Norwegia znalazła się na szóstym miejscu tegorocznego rankingu najszczęśliwszych krajów na świecie.

Ze względu na swoje położenie, pomiędzy górami a morzem, mówi się, że Bergen to miasto, które ma “głowę" w chmurach “nogami" zaś brodzi po brzegu morza. I takie otoczenie jedynie zachęca do spędzania czasu na łonie natury, licznych aktywności, choć w tym miejscu aura nie tyle bywa, co jest bardzo kapryśna. Bergen jest bowiem jednym z najbardziej deszczowych miast Europy, średnio przez 231 dni w roku występują tu opady deszczu.

Reklama

Na drugim miejscu znalazło się australijskie miasto Perth, będące najbardziej odosobnioną metropolią świata. Od najbliższego dużego miasta - Adelajdy dzieli je 2845 km, a do Sydney jest stąd dalej niż choćby do Dżakarty.

Trzecie miejsce w zestawieniu zajął Reykjavik. Choć stolica Islandii, w tym roku została okrzyknięta drugim najdroższym miastem Europy jego otoczenie zdominowane przez naturę w istocie może koić zmysły.

W pierwszej dziesiątce najbardziej relaksujących miast znalazły się również Helsinki, Wellington (Nowa Zelandia), Zurych, dwa australijskie miasta Brisbane i Melbourne, Sztokholm i nowozelandzkie Auckland. Drugą dziesiątkę rankingu otwiera Oslo, dalej uplasowały się Sydney, Kopenhaga, Tel Awiw, Christchurch w Nowej Zelandii, Toronto, San Jose, Dallas, Houston i Waszyngton.

***
Zobacz również:


Porównano ceny w europejskich miastach. Jak wypadły polskie? 

Pokazał jak wygląda lato na Syberii. Komary jedzą ludzi żywcem!

Jesienne wycieczki w góry. Na co zwrócić uwagę? 

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Norwegia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama