Reklama

Reklama

Nagranie z nastolatkami na Śnieżce podbija internet. Prawie milion wyświetleń!

Podczas śnieżnej, wyjątkowo niesprzyjającej pogody grupa nastolatków zdecydowała zdobyć masyw Śnieżki. Niestety młodzi turyści mieli nieodpowiednie ubrania i nie posiadali specjalnego sprzętu takiego, jak raki czy raczki. Jeden z turystów nagrał ich i opublikował film w serwisie Tik Tok.

Grupa nastolatków wybrała się na Śnieżkę podczas wyjątkowo niesprzyjających warunków. Co najgorsze, młodzi turyści zupełnie nie byli przygotowani do takiej wyprawy - nie tylko nie mieli ze sobą odpowiedniego sprzętu, niezbędnego w górach w zimie takiego, jak raki czy raczki, ale nawet porządnych, zimowych butów. Niektórzy z nich mieli na sobie dżinsy, a na nogach... adidasy.

Nastolatkowie na Śnieżce. Sytuacja mogła być groźna

Fragment zejścia z góry grupy młodzieży nakręcił jeden z turystów, który opublikował nagranie na Tik Toku. Jak możemy się przekonać, nastolatkowie co chwilę potykali się, ślizgali i upadali na zmrożonym śniegu.

Reklama

- napisał autor wideo.

Ostatecznie na nagraniu nie widać, by komuś z grupy na Śnieżce coś się stało, jednak sytuacja mogła być naprawdę groźna. Jeden nieszczęśliwy upadek mógł doprowadzić do poważnego urazu i wymagać interwencji ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Nagranie ze Śnieżki hitem sieci. Prawie milion wyświetleń

Zejście ze Śnieżki okazało się hitem na Tik Toku. W kilka dni nagranie osiągnęło prawie milion wyświetleń i ponad tysiąc dwieście komentarzy. Zdecydowanie przeważają wśród nich głosy krytyczne. Użytkownicy piszą o bezmyślności i braku wyobraźni młodych turystów i zastanawiają się, gdzie są opiekunowie grupy. 

W wielu komentarzach pojawia się także oburzenie na to, że takie zachowanie turystów prowadzi do groźnych wypadków na własne życzenie i interwencji ratowników.

- napisał jeden z użytkowników.

Przeczytaj też:

Z dzieckiem w górach. Jak bezpiecznie przemierzać szlaki?

Czego nie wolno robić zimą w górach? Oto największe zagrożenia!

Te sny zapowiadały dramat w Himalajach... Niezwykłe okoliczności śmierci Jerzego Kukuczki

* * *

Zobacz więcej:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy