Reklama

Nowy, wakacyjny hit dla Rosjan. Jeżdżą tam również Polacy

W odpowiedzi na rosyjską agresję w Ukrainie już kilka miesięcy temu Unia Europejska nałożyła na kraj Władimira Putina pakiet sankcji - m.in. zamykając przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów. Rosjanie nie zamierzają jednak rezygnować z wakacji w Europie, a jeden z krajów Starego Kontynentu cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem.

Włochy - hit turystyczny wśród Rosjan

Od połowy kwietnia jeden z najpopularniejszych touroperatorów na rynku włoskim, odnotowuje znaczny wzrost rezerwacji wycieczek do słonecznej Italii, mimo że Włochy należą do krajów, które zamknęły przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów.

Rosjanom nie przeszkadza brak bezpośrednich lotów do Włoch, gdyż touroperator Pac Group oferuje turystom pakiety podróżne na rejsach zagranicznych linii lotniczych z przesiadką w Belgradzie, Stambule czy Dubaju.

Na rosyjskich obywateli nie nałożono zakazu wyjazdów turystycznych do Włoch ani ze strony włoskiej, ani ze strony rosyjskiej. W związku z powyższym Rosjanie mogą kupować bilety z przesiadką w krajach trzecich, za cel swojej podróży obierając popularne włoskie kurorty.

Rosjanie rezerwują teraz wycieczki do Włoch głównie na maj i czerwiec. 

Reklama

Czytaj również: Turcja walczy o turystów. Specjalne połączenia lotnicze dla Rosjan, Polacy bez paszportów

Dużym zainteresowaniem wśród Rosjan cieszą się kurorty nadmorskie

Największa liczba chętnych do spędzenia wakacji na plaży wybiera Rimini, Sycylię i Sardynię.

Średni koszt wycieczki u touroperatora z przelotem i noclegiem w dobrym hotelu na Sycylii w szczycie sezonu (wyjazd 29 czerwca na 7 nocy) to 3740 euro (17562 zł) dla rodziny składającej się z dwóch dorosłych i jednego dziecka. Większość podróżujących do Włoch Rosjan wybiera hotele cztero lub pięciogwiazdkowe.

Rosjanie na zwiedzanie popularnych włoskich miast średnio przeznaczają siedem dni urlopu, natomiast na wypoczynek w kurortach i uzdrowiskach termalnych rezerwują od siedmiu do czternastu dni.

Turcja liczy straty

Jeszcze przed wybuchem wojny w Ukrainie eksperci do spraw turystyki szacowali, że w lecie br. najwięcej Rosjan wyleci na wakacje do Turcji. Mówiło się o 10-15 mln Rosjan, którzy nad Bosforem mieli zostawić 10 mld dolarów. Tureccy urzędnicy liczyli, że dzięki złagodzeniu ograniczeń związanych z pandemią turystyka powtórzy lub przekroczy wyniki z 2019 roku, kiedy kraj odwiedziło ok. 52 mln turystów, w tym około 7 mln Rosjan i 1,6 mln Ukraińców. 

W marcu br. najpopularniejszym kierunkiem turystycznym wśród Rosjan był Katar. To przede wszystkim konkurencyjne ceny zachęciły Rosjan do spędzenia wolnego czasu w państwie nad Zatoką Perską, gdzie wbrew pozorom można liczyć na wysoką jakość usług. 

Dla podróżujących do Włoch zniesiono od 1 maja obowiązek wypełniania formularza lokalizatora pasażerów (Passenger Locator Form). Do końca maja przy wjeździe trzeba natomiast okazywać certyfikat covidowy lub negatywny wynik testu.

Przeczytaj także: Czarny koń wakacji 2022. Tłumy Rosjan nadciągają do Kataru

Zobacz także:

Elektroniczny wniosek o paszport. Szybko i bez kolejek

Jedno z najbardziej niebezpiecznych kąpielisk świata

Powstała lista najbardziej słonecznych miast w Europie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wakacje | Rosja | Włochy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy