Reklama

Reklama

Radość we wrocławskim zoo. Na świat przyszły nowe zwierzęta!

Pracownicy wrocławskiego zoo nie kryją radości z powodu narodzin dwóch zwierząt, które przyszły na świat w odstępie tygodnia. To wspaniała wiadomość dla wszystkich miłośników zwierząt, którzy będą mogli je podziwiać, jeśli tylko zdecydują się na odwiedziny w "mieście spotkań"!

Wrocławskie ZOO jest najstarszym i jednocześnie jednym z największych w Polsce. Otwarto je dla zwiedzających w 1865 roku. 

Powierzchnia liczy aż 33 ha, a liczba gatunków zwierząt, które można tam spotkać, przekracza 12 000. 

Nowi mieszkańcy wrocławskiego ZOO

Niedawno do grona mieszkańców ogrodu zoologicznego we Wrocławiu dołączyły dwie urocze foki pospolite, które przyszły na świat w odstępie tygodnia. 

To samica oraz samiec, które już teraz potrafią samodzielnie pływać.

Turyści, którzy na dokładne zwiedzanie ZOO powinni przeznaczyć co najmniej kilka godzin, aby zdążyć wszystko zobaczyć, już teraz mogą podziwiać maleństwa w basenie i robić im zdjęcia. 

Z cenami biletów można zapoznać się na stronie internetowej

Reklama

Foka pospolita. Co to za zwierzę?

Foka pospolita, (łac. phoca vitulina), która w kraju nad Wisłą jest pod ścisłą ochroną gatunkową, to drapieżny ssak morski, najczęściej naturalnie występujący w klimacie umiarkowanym, a także w subarktycznym oraz w pobliżu strefy okołobiegunowej. 

Będąc nad Bałtykiem, można się z nim zetknąć, zwłaszcza nieopodal wysp: Wolin czy Uznam. 

Zwierzę ma okrągłą głowę, płaskie płetwy charakterystyczny krótki pyszczek, duże oczy i nozdrza, które kształtem mogą przypominać literę V. Wielkość dorosłych fok pospolitych waha się od około1,5 do 1,9 metra, (w zależności od płci). 

Żywią się one najczęściej rybami oraz skorupiakami. 

Czytaj również:

Maseczka z truskawek. Jakie ma właściwości? 

Farbujesz włosy? Musisz o tym pamiętać! 

Mroczna strona Europy. Chodzi o zwierzęta! 

Zobacz także: 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy