Babcia wkładała je pod wycieraczkę. Po latach zdradziła powód

Łukasz Piątek

Opracowanie Łukasz Piątek

Wawrzyn szlachetny, znany przede wszystkim pod postacią liści laurowych, to bardzo popularna roślina, chętnie wykorzystywana w kuchni, jako przyprawa do różnego rodzaju potraw. I choć liście laurowe głównie kojarzymy z gastronomią, to wedle ludowych wierzeń mają one magiczną moc. Przez wiele osób liście laurowe nadal chowane są pod wycieraczką przy wejściu do domu.

 Nasze babcie i prababcie, liście laurowe umieszczały pod wycieraczką przy wejściu do domu
Nasze babcie i prababcie, liście laurowe umieszczały pod wycieraczką przy wejściu do domu123RF/PICSEL

Liście laurowe - właściwości

Olejek eteryczny z liści laurowych stosowany jest w chorobach skórnych i przy problemach z łupieżem.

Ponadto roślina jest bardzo popularną przyprawą, wydzielając gorzkawy aromat. Najczęściej wysuszone liście dodawane są podczas przygotowywania zup i sosów. Ponadto wawrzyn szlachetny wykorzystywany jest w kosmetyce i farmaceutyce.

Liście laurowe chętnie wykorzystuje się w medycynie naturalnej
Liście laurowe chętnie wykorzystuje się w medycynie naturalnej123RF/PICSEL

Liście laurowe w wierzeniach ludowych

Od setek lat wawrzyn szlachetny uznawany jest za niezwykłą roślinę, chroniącą ludzi przed nieszczęściami. Starożytni Grecy sadzili ją przed swoimi domami, co miało odstraszać pioruny. Posiadanie liści laurowych ma sprzyjać poprawie kondycji finansowej ich właściciela.

Obecnie o liściach laurowych mówi się, że posiadają moc przyciągania bogactwa i dobrobytu, dlatego przez niektórych noszone są w portfelach. Z kolei włożone do kieszeni mają pomóc spełniać marzenia.

Zdaniem wielu osób liść laurowy schowany pod poduszkę na noc zapewnia spokojny i zdrowy sen, eliminując bezsenność.

Ponadto liść laurowy pod poduszką- zgodnie z przesądem - pomaga w marzeniach sennych znaleźć rozwiązanie wielu problemów.

Liście laurowe schowane pod wycieraczkę

Bioenergoterapeuci wierzą, że liście laurowe posiadają niezwykłą energię, ale żeby mogły one uwolnić swoją "moc", należy natrzeć je olejkiem mandarynkowym. Tak przygotowane liście powinniśmy trzymać w portfelu, w domu oraz w pracy. Podobno ma to zapewnić przyciąganie szeroko rozumianej obfitości.

Liście laurowe schowane pod wycieraczką mają odstraszać złe moce
Liście laurowe schowane pod wycieraczką mają odstraszać złe moce123RF/PICSEL

Co ciekawe, nasze babcie i prababcie, liście laurowe umieszczały pod wycieraczką przy wejściu do domu. Ich zdaniem, liście laurowe chroniły je przed negatywnymi wydarzeniami, w dodatku przynosząc szczęście i bogactwo.

W tym celu cztery liście laurowe umieszczano pod wycieraczką i układano z nich krzyż. Taki zabieg miał wypędzać złą energię zynoszoną przez osoby pojawiające się u progu domu.

Aplikacja Pogoda Interia - sprawdza się!.
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas