Domowy krem pod oczy: odżywi, nawilży i zniweluje worki pod oczami
Skóra pod oczami wymaga wyjątkowej pielęgnacji. Jest bowiem bardziej podatna na przesuszenia, czego konsekwencją jest szybsze pojawienie się zmarszczek. Wrażliwej skórze, która wymaga szczególnej opieki, możemy pomóc w domowym zaciszu. Wszystko dzięki samodzielnie przygotowanym, naturalnym kosmetykom. Do przygotowania domowego kremu pod oczy wystarczą trzy składniki.
Krem pod oczy jest niezbędnym elementem pielęgnacji twarzy. Ma wyjątkowe zadanie do spełnienia - nie tylko pielęgnuje skórę w niezwykle delikatnej okolicy, ale także nadaje spojrzeniu wyrazistości.
Krem pod oczy: niezbędny element pielęgnacji twarzy
Skóra wokół oczy jest cieńsza niż na pozostałej powierzchni twarzy. Przez to jest bardziej wrażliwa i delikatna, szybciej reaguje na wszelkie braki w prawidłowym odżywianiu i nawilżeniu. Wystarczy jedna nieprzespana noc, by cały kolejny dzień walczyć z cieniami pod oczami lub opuchlizną, objawiającą się w postaci tzw. "worków".
Każda kobieta ma jednak inną cerę, prowadzi inny tryb życia, a także inaczej się odżywia. To sprawia, że dobór gotowych produktów z drogerii może okazać się nie lada wyzwaniem. Odpowiedzią może być naturalny krem pod oczy, wykonany w domowym zaciszu. Po takie rozwiązanie coraz częściej sięgają blogerki beauty. To nie tylko wybór produktu z ograniczoną ilością chemii, ale także naturalny sposób pielęgnacji.
Zobacz również: Pielęgnacja twarzy. Oto sposoby na idealną cerę!
Jak działa krem pod oczy?
Krem pod oczy nie będzie magicznym sposobem na zatrzymanie starzenia się skóry, jednak w dużym stopniu wspomoże proces jej odbudowy i nada jej świeżego wyglądu. Sam proces nakładania go na skórę może być niezwykle przyjemnym i relaksującym momentem.
Co jeszcze potrafi krem pod oczy?
- odżywia i nawilża,
- napina, ujędrnia, liftinguje,
- zapobiega powstawaniu zmarszczek,
- rozjaśnia cienie.
Przepis na domowy krem pod oczy
Do skomponowania własnego kremu pod oczy potrzebować będziemy zaledwie trzech składników:
- oleju kokosowego, który posiada właściwości nawilżające,
- witaminy E w kapsułkach, która pobudzi i odmłodzi skórę,
- olejku z migdałów, który odpowiedzialny będzie za nawilżenie, ujędrnienie i poprawę cyrkulacji krwi.
Pół łyżeczki oleju kokosowego należy wymieszać z witaminą E. Dodać kilka kropel olejku migdałowego. Należy uważać przy tym, aby krem pod oczy nie był zbyt płynny. Składniki dokładnie mieszamy i - gotowe. Domowy krem pod oczy należy przechowywać w lodówce.
Olej kokosowy można zastąpić masłem shea lub olejem makadamia.
Domowy krem pod oczy można również uzyskać po zmieszaniu oleju arganowego z kwasem hialuronowym - wówczas będzie miał on regenerujące i odmładzające właściwości. Kosmetyk przygotowany z pomieszania kawy z jaśminem pomoże na uciążliwe worki pod oczami.
Zobacz również: Kiedy i jak stosować krem pod oczy
Największą zaletą domowego kremu pod oczy jest kontrola składników, które wykorzystamy do jego przygotowania. Można je bowiem dowolnie komponować, mając jednocześnie pewność unikania sztucznych konserwantów. Dodatkowo cena domowego kosmetyku będzie zdecydowanie niższa. Należy jednak pamiętać, iż kosmetyk przygotowany w domowym zaciszu ma zdecydowanie krótszy termin przydatności.
***
Zobacz również: