Reklama

Reklama

Gdzie zrobisz zakupy w Boże Ciało? Te sklepy będą otwarte!

Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wypada w tym roku 16 czerwca. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy, więc większość sklepów będzie tego dnia zamknięta. Gdzie będzie można zrobić zakupy?

Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa obchodzimy w Polsce od wieków - pierwsze praktyki pobożności eucharystycznej sięgają bowiem aż średniowiecza. Oficjalnie święto to wprowadził jednak biskup Nanker w 1320 roku na synodzie w Krakowie. 

Boże Ciało obchodzimy co roku, w Polsce w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto ruchome, wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy.

W Boże Ciało z kościołów z całej Polski wyruszają procesje prowadzone do czterech ołtarzy. Wierni modlą się i śpiewają uroczyste pieśni, dziewczynki rzucają kwiatki, a chłopcy radośnie dzwonią dzwonkami. Księża niosą natomiast monstrancję z Najświętszym Sakramentem, która wyniesiona z kościoła "odwiedza" wszystkich członków parafii. Na zakończenie uroczystości wiernym udzielane jest uroczyste błogosławieństwo sakramentalne. 

Reklama

Boże Ciało to w naszym kraju dzień ustawowo wolny od pracy, więc większość sklepów będzie tego dnia zamknięta. Gdzie zrobimy zakupy?

Zobacz również: Gdzie nocleg w Boże Ciało będzie najdroższy? Hotele pękają w szwach! 

Gdzie zrobisz zakupy w Boże Ciało? Lista sklepów

W Boże ciało wszystkie duże sklepy i galerie handlowe będą zamknięte - większe zakupy warto więc zrobić już w środę. Jak co roku otwarte mogą być natomiast małe sklepiki takie jak Żabka czy Carrefour Express. W takich sklepach za ladą powinni stać ich właściciele. 

Inaczej sprawa wygląda w przypadku punktów gastronomicznych. W Boże Ciało otwartych będzie większość restauracji, barów, pubów, lodziarni czy pizzerii oraz "sieciówek" takich jak np. McDonald's. 

Zobacz również: Częsty błąd przy kasie samoobsługowej. Grozi surowa kara! 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Boże Ciało | dzień wolny od handlu | dzień wolny od pracy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy