Reklama

Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Genialny patent na zaschnięty tłuszcz

Czyszczenie piekarnika to jedna z najbardziej znienawidzonych czynności. Wielu osobom kojarzy się z koniecznością mozolnego szorowania w celu usunięcia zaschniętych resztek jedzenia i tłuszczu. Tak wcale nie musi być! Wystarczy, że zapoznasz się z trikiem, dzięki któremu doprowadzisz kuchenny sprzęt do porządku niemalże bez wysiłku. Sprawdź, jak doczyścić piekarnik tabletką do zmywarki. Szybko przekonasz się, że ten produkt nadaje się nie tylko do mycia naczyń.

Regularne czyszczenie piekarnika: Dlaczego jest tak ważne?

To normalne, że podczas kulinarnych eksperymentów sprzęty kuchenne się brudzą. Nie inaczej jest w przypadku piekarnika - pozostałości jedzenia mogą znaleźć się zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Kto by przejmował się plamami, kiedy w piecu znajduje się popisowy biszkopt lub domowa pizza z hojną porcją sera, który właśnie staje się cudownie miękki?

Niestety, jako szef kuchni musisz myśleć również o higienie. Brak regularnego czyszczenia piekarnika w środku sprawia, że usunięcie brudu robi się coraz trudniejsze. Z pieca wydobywa się brzydki zapach (nie tylko w momentach, gdy jest włączony!), a substancje, które wydzielają się pod wpływem wysokiej temperatury, mogą być bardzo szkodliwe - przyrządzanie posiłków w brudnym piekarniku nie jest więc dobrym pomysłem.

Reklama

Czyszczenie piekarnika tabletką do zmywarki: Jak przeprowadzić?

Zwykle używasz pastylek czyszczących wyłącznie zgodnie z ich podstawowym przeznaczeniem? Okazuje się, że są dużo bardziej wszechstronne, więc pomogą zadbać nie tylko o naczynia. Trik z czyszczeniem piekarnika tabletkami do zmywarki jest skuteczny, ale również niezwykle wygodny. Wymaga od ciebie minimum pracy i pomoże zaoszczędzić sporo czasu, który wykorzystać można na znacznie bardziej przyjemne aktywności niż szorowanie wnętrza piekarnika. Jak to zrobić?

  • Opróżnij piekarnik i rozgrzej go do temperatury 100°C.
  • Do naczynia żaroodpornego lub brytfanny włóż tabletkę do zmywarki i zalej litrem gorącej wody. Pastylka powinna być przynajmniej w połowie zanurzona.
  • Wstaw pojemnik do piekarnika na godzinę lub dwie - zależy to od stopnia zabrudzenia twojego sprzętu.
  • Po upływie tego czasu odczekaj, aż piec ostygnie. Następnie przetrzyj wnętrze piekarnika wilgotną gąbką lub miękką ściereczką. Dla wzmocnienia efektu możesz namoczyć ją w wodzie z płynem do mycia naczyń.
  • Wytrzyj do sucha ręcznikiem papierowym. Piekarnik będzie jak nowy!

Sprawdź: Zamroziła płyn do mycia naczyń. Efekt jest powalający

Dlaczego to działa?

Pod wpływem działania wysokiej temperatury tabletki do zmywarki zaczynają mięknąć i osiadać we wnętrzu piekarnika za sprawą pary wodnej. Dzięki temu detergent dociera w trudno dostępne zakamarki i rozpuszcza uporczywy brud, spaleniznę oraz stary tłuszcz

Warto pamiętać, by nie wypełniać dużego naczynia żaroodpornego wodą całkowicie. Stężenie środka czyszczącego będzie wtedy większe, a cała metoda bardziej skuteczna. Unikniesz szorowania, które jest nie tylko męczące, ale też mogłoby uszkodzić czyszczoną powierzchnię.

Polecamy:

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z odpływu? Domowe sposoby

Podgrzej i wlej do muszli. Babciny sposób bezlitosny dla zacieków

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy