Reklama

Reklama

Kiedy zaczyna się szkolna przerwa świąteczna?

Już za dwa tygodnie szykować będziemy się do Świąt Bożego Narodzenia, które w tym roku rozpoczynają się w sobotę, 24 grudnia. Dzieci i młodzież świąteczną atmosferę poczują jednak chwilę wcześniej! Kiedy zaczyna się szkolna przerwa świąteczna i ile potrwa?

Przerwa świąteczna w szkołach, zarówno podstawowych jak i średnich rozpocznie się 23 grudnia 2022 roku, w piątek i potrwa aż do 1 stycznia 2023 roku, w niedzielę. Uczniowie pójdą ostatni raz do szkoły 22 grudnia, ale raczej nie będą mieć już wtedy lekcji. W większości polskich szkół odbywają się bowiem wtedy szkolne wigilie i opłatkowe spotkania. 

To jednak nie koniec wolnego! W tym roku Święto Trzech Króli wpada bowiem 6 stycznia, w piątek, a że jest to dzień dzień ustawowo wolny od pracy i szkoły, to dzieci i młodzież będą mogli liczyć na kolejny długi weekend. 

Reklama

Zobacz również: Polacy nie chcą dawać w tym roku koperty na kolędzie? Powody zaskakują! 

Ferie zimowe 2023. Kiedy wypadają?

Już w trzecim tygodniu stycznia 2023 roku rozpoczną się także ferie zimowe. Jak co roku, obowiązywać będzie podział na województwa:

  • 16 - 29 stycznia 2023 roku ferie będą mieć województwa lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
  • 23 stycznia - 5 lutego 2023 roku odpoczywać będą uczniowie z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego
  • 30 stycznia - 12 lutego 2023 roku ferie będę mieć województwa kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
  • 13 - 26 lutego 2023 roku odpoczną uczniowie z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. 

Jak wypadają święta w tym roku? Kiedy wziąć wolne?

W przeciwieństwie do uczniów, w grudniu tego roku pracownicy nie mogą liczyć na wiele wolnego - święta wypadają bowiem wyjątkowo niefortunnie. Wigilię świętować będziemy 24 grudnia, w sobotę, a Boże Narodzenie w niedzielę. W niedzielę wypada także 1 stycznia 2023 roku, więc nie będziemy mogli odebrać wolnych dni za te święta.

Na szczęście, już kilka dni później, 6 stycznia w piątek świętować będziemy Trzech Króli. Pracownicy również mogą więc liczyć wtedy na długi weekend! 

Zobacz również:

Takich bombek lepiej nie kupować. Mama Chemik alarmuje!

 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy