Reklama

Reklama

Majtki na noc to zły pomysł. Sprawdź, dlaczego lepiej spać bez nich

Miejsca intymne to niezwykle wrażliwe okolice naszego ciała. Należy szczególnie o nie dbać. Warto pomyśleć o rezygnacji z ubierania majtek, szczególnie na noc. Takie rozwiązanie ma wiele korzyści, np. zmniejszenie ryzyka infekcji intymnych. Jakie jeszcze są zalety spania bez majtek?

Majtki to dla wielu osób nieodłączny element garderoby. Coraz częściej jednak mówi się o tym, że nie tylko nie powinniśmy w nich spać, ale również, że warto zastanowić się nad sensem ich noszenia w dzień. Jakie są zatem wady i zalety takiego rozwiązania?

Zalety nieubierania majtek na noc

Spanie w majtkach pod żadnym pozorem nie jest dobre. Dlaczego? Przede wszystkim chodzi o wietrzenie miejsc intymnych. Spada produkcja śluzu, a dzięki temu w mniej wilgotnym środowisku ilość produkowanych bakterii jest znacznie mniejsza. W związku z tym istnieje mniejsze ryzyko rozwinięcia chorób intymnych.

Dodatkowo nieubieranie majtek na noc może poprawić jakość naszego snu czy zredukować nieprzyjemny zapach przez mniejszą potliwość. Zmniejsza się również ryzyko otarć skóry, która jest lepiej dotleniona dzięki spaniu bez bielizny. Materiał prany w proszkach nie jest korzystny dla okolic miejsc intymnych.

Reklama

Czytaj także: Dzień bez bielizny. Czy chodzenie bez stanika i majtek jest zdrowe?

Plusy spania bez majtek dla kobiet i mężczyzn

Lista zalet spędzania nocy bez majtek jest dla kobiet naprawdę długa:

  • mniejsze ryzyko rozwinięcia chorób intymnych
  • produkcja mniejszej ilości bakterii
  • lepsze dotlenienie skóry
  • produkcja mniejszej ilości śluzu
  • redukcja nieprzyjemnego zapachu
  • mniejsze ryzyko otarć skóry

Spanie bez bielizny jest również korzystne dla mężczyzn. Można wskazać następujące plusy:

  • mniejsze ryzyko otarć skóry
  • lepsza jakość spermy
  • pozytywny wpływ na płodność
  • mniejsze ryzyko rozwinięcia chorób intymnych

Chodzenie bez majtek w dzień

O ile jeszcze korzyści ze spanie bez majtek są dla wielu osób zrozumiałe, tak nienoszenie ich w dzień budzi powszechne kontrowersje. Większość ludzi nie wyobraża sobie po prostu ubrać spodni na gołe ciało. Ma to jednak swoje zalety - mniejsze ryzyko grzybicy pochwy oraz mniejsza potliwość, która skutkuje redukcją nieprzyjemnego zapachu.

W przypadku chodzenia bez majtek w trakcie dnia pojawiają się także wady. Przede wszystkim jest to ryzyko podrażnienia narządów płciowych, które są narażone przez sztywny materiał spodni np. dżins. Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem jest ubranie przewiewnych ubrań, a jeśli nie chcemy ich ubierać na nagą skórę - przewiewnej bielizny.

Zobacz również: Co mówi o tobie kolor bielizny?

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: spanie w majtkach | bez majtek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy