Reklama

Reklama

Mało kto wie o tym sprytnym triku. Rozsyp wokół knota, a znicz będzie się palił godzinami

Chcesz, aby znicz palił się godzinami? Zdarza się, że ogień gaśnie już po kilku godzinach, na co wpływ mają różne czynniki. Mało kto wie o pewnym sprytnym triku, dzięki któremu znicz będzie palił się dłużej. To ważne zwłaszcza w dobie szalejącej inflacji – znicze z pewnością nie należą w tym roku do najtańszych zakupów.

Znicz idealny - taki, który nie kosztuje zbyt wiele i ma odpowiedni wygląd. Oprócz tego ważna jest również deklaracja jego producenta co do tego, jak długo znicz będzie się palił. Chcesz, aby palił się dłużej? Warto zastosować sprytny i skuteczny trik, który rozwiąże problem. Zwłaszcza, że w tym roku znicze nie należą do najtańszych produktów.

Zobacz również: Co wydarzy się 31 października? Sprawdź swój horoskop dzienny

Reklama

Ceny zniczy wyprzedziły inflację

Jak podawał Główny Urząd Statystyczny, inflacja we wrześniu wzrosła o 17,2 proc. W przypadku samych zniczy podwyżki są jednak wyższe.

UCE Research i Hiper-Com Poland przeprowadziło analizę ofert niemal 19 tys. sklepów. Ich badania wykazały, że znicze podrożały średnio o 19,1 proc. rok do roku. Wzrost cen jest najbardziej widoczny w supermarketach - w tego typu sklepach widoczny jest wzrost o 38,2 proc. Na kolejnym miejscu znalazły się hipermarkety (33 proc.), dyskonty (23 proc.) i sklepy convenience (19,8 proc.).

Czytaj: Nie módl się na cudzych grobach. "Błąkająca dusza będzie chciała się najeść naszym życiem"

Dzięki temu znicz szybko nie zgaśnie

Jak sprawić, by znicz nie zgasł zbyt szybko? Po pierwsze: zwróć uwagę na produkt, jaki kupujesz. Im znicz cięższy, tym dłużej będzie się palił. Sekret tkwi w parafinie zużytej do produkcji znicza. Kolejną istotną sprawą jest knot. Nie powinien być krótszy niż 0,5 centymetra i dłuższy niż 1 centymetr. Jeśli zauważymy, że odbiega od tej normy, spróbujmy dopasować jego długość.

Sprawdź: Znicz czy kicz? Najbardziej kontrowersyjne ozdoby z polskich cmentarzy

Rozsyp wokół knota, a znicz będzie się palił godzinami

Aby znicz palił się godzinami, wokół knota warto rozsypać sól. Nie przesadzajmy jednak z jej ilością! Sól wokół knota sprawi, że będzie się palił jaśniej i dużo wolniej. Kolejnym sposobem jest wcześniejsze włożenie wkładów do zamrażarki na kilka godzin. Gdy już zapalimy je na grobie, będą topić się znacznie wolniej.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: znicze | Wszystkich Świętych

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy