Nakarm ogrodową arystokratkę jednym składnikiem. Będzie się uginać od kwiatów

Jej uroda zachwyca niemal każdego. Piwonie to jedne z najpiękniejszych roślin ogrodowych. Jest jednak bardzo delikatna i trzeba o nią odpowiednio dbać. Możesz ją wzmocnić dzięki naturalnemu nawozowi, który przygotujesz z drożdży.

Piwonia uchodzi za arystokratkę wśród kwiatów. Specjalny nawóz sprawi, że będzie się uginała od kwiatów
Piwonia uchodzi za arystokratkę wśród kwiatów. Specjalny nawóz sprawi, że będzie się uginała od kwiatów123RF/PICSEL

Piwonia to jedna z najczęściej spotykanych roślin ogrodowych w Polsce. Kwitnie zazwyczaj na przełomie maja i czerwca, a piękno jej barwnych kwiatów powoli wprowadza nas w letni nastrój.

Piwonie mają ponad 30 odmian i pochodzą z rejonów świata o umiarkowanym klimacie. Naturalnie występuje w Azji Mniejszej, zachodniej części Ameryki Północnej i w południowej Europie.

Umieść te kwiaty w domu, a wszystkim domownikom będzie żyło się lepiejInteria.tv

Piwonia - ogrodowa arystokratka

Piwonia jest określana mianem ogrodowej arystokratki
Piwonia jest określana mianem ogrodowej arystokratki123RF/PICSEL

Piwonie często są określane mianem ogrodowych arystokratek. W dawnych czasach miały wartość złota - ich najpiękniejsze odmiany wyhodowali Chińczycy. Kwiaty często stanowiły posag lub były przekazywane w spadku. Współcześnie kochamy je za to, że są wdzięczną i piękną ozdobą ogrodu.

Kwiaty piwonii osiągają nawet do 20 centymetrów średnicy. Ich cechą charakterystyczną są gęste płatki. Piwonie najczęściej występują w kolorach różowym, czerwonym, białym i fioletowym. Zdarza się, że kwiaty piwonii mają barwę purpurową lub żółtą.

Piwonie są długowieczne, a w jednym miejscu mogą rosnąć nawet przez 15 lat. Są odporne na niskie temperatury. Wybór miejsca dla piwonii jest bardzo ważny. Dlaczego?

"Ogrodowe arystokratki" nie przepadają za bliskim sąsiedztwem murów. Piwonię najlepiej podlewać wyłącznie przed okresem kwitnienia, bo roślina bardzo dobrze znosi suszę. Jeśli chcemy, by rozkwitła pięknymi kwiatami, konieczne jest regularne podlewanie - najlepiej co 7-10 dni.

Nakarm ogrodową arystokratkę jednym składnikiem. Będzie się uginać od dorodnych kwiatów

Skuteczny nawóz do piwonii przygotujesz z drożdży
Skuteczny nawóz do piwonii przygotujesz z drożdży123RF/PICSEL

Możemy też pomóc piwonii rozkwitnąć w pełnej okazałości w nieco inny sposób. Oczywiście można sięgnąć po gotowe, sklepowe nawozy. Jeśli jednak zależy nam na tym, by był to nawóz ekologiczny, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy przygotowali go sami.

Piwonię wystarczy nakarmić nawozem z drożdży. Do 1 litra wody dodaj 11 g drożdży, a następnie dosyp 2 łyżki cukru. Całość wymieszaj i odstaw na 24 godziny. Uzyskaną miksturę rozrzedź wodą (8-9 litrów). Nawóz jest gotowy do użycia.

Odżywka z drożdży domowej roboty z pewnością wzmocni piwonię i sprawi, że łodygi będą się uginać od dorodnych kwiatów.

***

Malwa z babcinego ogrodu. Kwiaty pomogą na ból gardła i brzuchaInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas