Pogromca mszyc. Wypróbuj genialny patent, a szkodniki uciekną w popłochu
Mszyce to zmora niejednego ogrodnika. Żerują na liściach czy pędach rośliny, powodując tym samym ogromne szkody. Na szczęście istnieje sporo sposobów na walkę z tymi szkodnikami. Wśród nich są też ekologiczne i bezpieczne sposoby, które nie sieją spustoszenia w naszym ogrodzie. Oto genialny patent. Wypróbuj, a mszyce uciekną w popłochu.
Spis treści:
Na dźwięk słowa "mszyce" przechodzi cię dreszcz? Wcale nie musi tak być. Istnieje wiele skutecznych rozwiązań, które pozwolą uwolnić rośliny od tych szkodników raz na zawsze. Na liście nie brakuje ekologicznych i bezpiecznych dla innych owadów rozwiązań.
Mszyce: charakterystyka
Mszyce są niewielkimi owadami, posiadającymi miękkie ciało i błoniaste skrzydła. Ich barwa zależy od gatunku - tym samym występują mszyce białe, zielone lub niemal czarne. Szkodniki upodobały sobie niemal wszystkie gatunki roślin, dlatego są zmorą wielu ogrodników i rolników. Owady występują zazwyczaj późnym latem i jesienią.
Zobacz też: Szare mydło na mszyce. Prosty, domowy przepis
Mszyce. Po tym poznasz, że żerują na roślinach
Szkodniki najczęściej żerują na pędach, liściach i pąkach, co sprawia, że czynią nieodwracalne szkody. Po czym poznać, że mszyce zaatakowały rośliny w naszym ogrodzie? Pierwszym objawem są jasne przebarwienia pojawiające się na liściach, które po czasie ulegają deformacji. Uszkodzone przez mszyce rośliny stają się słabsze i o wiele bardziej podatne na niekorzystne czynniki z zewnątrz.
Jakie rośliny przyciągają mszyce?
Mszyce atakują też rośliny doniczkowe. Celem ich ataku najczęściej padają storczyki, begonie, cytrusy, draceny i nasturcje. Jeśli chodzi o rośliny ogrodowe, to w niebezpieczeństwie znajdują się przede wszystkim róże.
Mszyce wydzielają lepiącą się wydzielinę, która prowadzi do tworzenia się grzybów sadzawkowych. Co więcej, podczas żerowania, mszyce mogą stać się nosicielami groźnych dla roślin wirusów.
Pogromczyni mszyc. Wypróbuj genialny patent. Uciekną w popłochu
Wielu z nas ciągle poszukuje skutecznych środków do zwalczania mszyc. Jest to możliwe nawet bez użycia chemii. Istnieją domowe, ekologiczne sposoby, które są bezpieczne dla człowieka i pożytecznych owadów. Co więcej, są łatwe w przygotowaniu i można je wykonać ze składników, które mamy w domu. Jednym z genialnych patentów jest oprysk z cebuli i czosnku. Jak go wykonać? To proste.
Oprysk na mszyce z czosnku i cebuli
Domowy środek na zwalczanie mszyc? Oprysk z czosnku to idealny wybór. Wystarczy 200 g startych ząbków zalać 10 litrami wody. Całość gotuj przez pół godziny, a następnie pozostaw do ostygnięcia. Preparat będzie gotowy do użycia po upływie 24 godzin.
Kolejny środek do zwalczania mszyc przygotujesz z cebuli. 80 g drobno pokrojonej cebuli zalej 10 litrami wody i gotuj przez pół godziny. Pozostaw do ostygnięcia.
Opryski z czosnku i cebuli można stosować bez rozcieńczania.
***