Reklama

Reklama

Rozpuść w ciepłej wodzie i wyszoruj kafelki. Będą jak nowe!

Czyste, lśniące płytki to ozdoba każdej łazienki. Niestety, w miarę upływu czasu mogą pojawić się na nich mocne, tłuste zabrudzenia i nieestetyczne, żółte zacieki. Jak pozbyć się ich szybko prostymi, domowymi sposobami?

Żółte zacieki na kafelkach w łazience. Jak się ich pozbyć? 

Najprostszym sposobem na usunięcie mocnych zabrudzeń i zacieków na kafelkach w łazience, jest oczywiście użycie mocnych środków chemicznych, dostępnych w większości sklepów czy drogerii. Zanim jednak zdecydujemy się na ten krok, warto skorzystać ze sprawdzonych patentów naszych babć i przetestować ich domowe sposoby!

 By wyczyścić płytki i pozbyć się żółtych zacieków, wystarczy przygotować specyfik na bazie octu oraz sody oczyszczonej. Sodę oczyszczoną należy zmieszać z octem w proporcji 1:1, a następnie nanieść na płytki i fugi. Możemy je czyścić za pomocą starej szczoteczki do zębów lub np. szczotki do butów. Wcześniej warto jednak zostawić pastę na kilka, a nawet kilkanaście minut, by dotarła do silniejszych zabrudzeń. Na koniec płytki należy przetrzeć wilgotną szmatką lub spłukać wodą.

Z brudnymi, pożółkłymi płytkami nieźle poradzi sobie także kwasek cytrynowy lub sok z cytryny. Warto zmieszać go z sodą i myć płytki tak, jak pastą na bazie octu. 

Zobacz również: Nie zamykasz klapy sedesowej? Obejrzyj ten filmik,  a zaczniesz to robić! 

Reklama

Prosty, domowy sposób na brudne płytki w łazience

Sprawdzonym, prostym trikiem na doczyszczenie brudnych kafelków w łazience jest zastosowanie... kostek do zmywarki. Dwie kostki należy rozpuścić w misce z gorącą wodą i dokładnie wymieszać wszystkie składniki. Gdy kostki się rozpuszczą, a woda wystygnie, należy użyć jej do szorowania kafelków. Na koniec można przetrzeć płytki suchą szmatką. 

UWAGA: Przed myciem kafelków wodą z kostkami do zmywarki, należy założyć rękawiczki i używać tylko miękkich, delikatnych ściereczek, by nie zarysować powierzchni!

Zobacz również: Wystarczy kilka złotych, by dywan wyglądał jak nowy! 


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy