Rozpuść w szklance i pij przed snem. Ciśnienie będzie znów podręcznikowe

Ocet jabłkowy ma tyle zastosowań, że trudno zliczyć je jednym tchem. To cenny produkt spożywczy, który może zastąpić swój zwykły odpowiednik, ale może także pomóc w celach kosmetycznych lub po prostu ułatwić sprzątanie. Ocet jabłkowy nie jest obojętny dla zdrowia, ponieważ zawiera mnóstwo witamin i minerałów, które pomogą nam w leczeniu wielu przypadłości. Okazuje się, że najlepsze rezultaty, jeśli będziemy pić wodę z octem jabłkowym na noc. Jakie efekty wtedy nas czekają? Sprawdźmy.

Ocet jabłkowy to doskonały zamiennik zwykłego octu
Ocet jabłkowy to doskonały zamiennik zwykłego octu123RF/PICSEL

Ocet jabłkowy: remedium na różne dolegliwości

Nie trzeba nikogo uświadamiać, z czego przygotowuje się ocet jabłkowy. Najczęściej stosowany jest jako dodatek do dań, ponieważ podkręca smak wielu potraw, a szczególnie sosów i sałatek. On, podobnie jak spirytusowy odpowiednik, idealnie nadaje się do marynat, ale także ma pozostałe właściwości, które można wykorzystać w gospodarstwie domowym. Ocet jabłkowy może doskonale posłużyć, jako uniwersalny środek czyszczący i odkażający, ale także za jego pomocą można wykonać pułapki, które pomogą pozbyć się np. muszek owocówek lub mrówek. Ocet jabłkowy jednak ma więcej zastosowań, ponieważ wykorzystać go można w kosmetyce, a także do leczenia niektórych dolegliwości.

„Ewa gotuje”: Ocet na wzmocnieniePolsat

Co znaleźć w occie jabłkowym?

Ocet jabłkowy ma w swoim składzie bardzo dużo substancji, które nie są obojętne dla naszego zdrowia. Wystarczy wymienić zawarte w nim witaminy: C oraz z grupy B, które działają całościowo na nasz organizm, ale nie wolno również zapominać o minerałach. Sód, potas, magnez, żelazo i fosfor zaznaczają w niewielkim stopniu swoją obecność w specyfiku. Najbogatszą reprezentacją są substancje, które są oznaczone jako główne składniki, czyli katechiny, polifenole, kwasy organiczne, aminokwasy oraz pektyny.

W takim razie, jakie właściwości ma ocet jabłkowy? Okazuje się, że specyfik ma działanie antybakteryjne, ale także normalizować procesy metaboliczne i pomagać pozbywać się zbędnych kilogramów. Ponadto dostarcza cennych witamin oraz minerałów, dlatego szybko uzupełnia kluczowych niedoborów. Dodatkowo może poprawiać profil lipidowy organizmu, co przyczynia się do normalizacji działania serca oraz może redukować nadciśnienie tętnicze. Dodatkowo ocet jabłkowy może niwelować zgagę, a także łagodzić bóle gardła.

Jak korzystać z octu jabłkowego?

Ocet jabłkowy musi być rozcieńczony z wodą, inaczej podrażni żołądek
Ocet jabłkowy musi być rozcieńczony z wodą, inaczej podrażni żołądek123RF/PICSEL

Zastosowanie octu jabłkowego jest bardzo szerokie, ale trzeba pilnować kilku zasad, aby nie uzyskać efektu odwrotnego od zamierzonego. Przede wszystkim nie wolno pić go w wersji nierozcieńczonej, ponieważ może podrażniać błonę śluzową jamy ustnej i żołądka. Dla lepszych rezultatów ocet jabłkowy powinno się pić na noc.

Jak pić ocet jabłkowy na noc? To proste: wystarczy łyżkę specyfiku rozpuścić w szklance wody i pić taki napój przed snem. Oczywiście, nie każdemu smak octu jabłkowego może nie każdemu przypadać do gustu, ale aby go załagodzić, można do płynu dodać łyżeczkę miodu.

Czy każdy może sięgnąć po ocet jabłkowy na noc? Niestety, może on niekorzystnie wpływać na osoby cierpiące z powodu problemów trawiennych oraz wrzodów żołądka.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas