Suszysz pranie na balkonie? Możesz dostać spory mandat

Od wiosny do jesieni większość z nas, korzystając z pięknej pogody, suszy swoje pranie na balkonie. Niestety, często zapominamy, że choć na pozór jesteśmy tam sami, to otaczają nas sąsiedzi, którym należy się szacunek i bezpieczeństwo. W skrajnych wypadkach źle odwirowane i rozwieszone pranie może im przeszkadzać, a nawet być pretekstem do nałożenia na nas kary. Mandat może być naprawdę wysoki!

Na balkonie nie wolno wieszać bardzo mokrego prania
Na balkonie nie wolno wieszać bardzo mokrego prania123RF/PICSEL

Niewłaściwe użytkowanie balkonu może więc skończyć się dla nas nawet mandatem.

Uważaj na pranie na balkonie. Suszenie może skończyć się mandatem

Rozwieszanie prania na balkonie może być zagrożone karą, jeśli:

  • pranie będzie tak mokre, że kapiąca z niego woda będzie przelewać się na balkony sąsiadów 
  • pranie będzie rozwieszone poza balustradą naszego balkonu. W przypadku zerwania się suszarki może ona stanowić zagrożenie dla innych mieszkańców bloku, przechodniów i zaparkowanych przed blokiem samochodów.

Prawidłowo odwirowane i rozwieszone pranie, które nie stanowi zagrożenia dla mieszkańców, nie jest więc podstawą do nałożenia na nas mandatu.

Co w sytuacji, gdy któremuś z naszych sąsiadów nie podoba się, iż suszymy pranie na balkonie? 

Jeśli sąsiad ma zastrzeżenia do naszego postępowania, może skierować wniosek do spółdzielni mieszkaniowej, w którym opisze całą sytuację. W sytuacji, gdy zbierze dodatkowo podpisy poparcia od innych mieszkańców, spółdzielnia będzie mogła wprowadzić zakaz suszenia prania na balkonach do regulaminu. Osoby, które notorycznie nie będą się do niego stosować, czekać będzie kolejna kara. Spółdzielnia może zażądać sprzedaży lokalu w drodze licytacji - mówi o tym Kodeks postępowania cywilnego o egzekucji z nieruchomości.

Aplikacja Pogoda Interia - sprawdza się!.
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas