Ten eliksir działa zbawiennie na jelita. Pasożyty nie będą mieć szans

Czy wiedzieliście, że w ludzkim organizmie przez całe życie może występować kilka gatunków pasożytów? Z tego też względu każdemu raz na jakiś czas przyda się odrobaczanie. Jak najprościej je wykonać? Z pomocą przyjdzie kilka naturalnych, tanich produktów.

Napar z wrotyczu zabija m.in. glistę ludzką oraz owsiki
Napar z wrotyczu zabija m.in. glistę ludzką oraz owsiki 123RF/PICSEL

Jak posożyty przedostają się do organizmu?

Pasożyty do ludzkiego organizmu przedostają się drogą pokarmową. Ich jaja mogą znajdować się np. na:

  • owocach, warzywach
  • brudnych dłoniach, którymi dotykamy żywność
  • zabawkach (np. tych w piaskownicy)
  • sierści psów i kotów

Pasożyty w organizmie - jakie dają objawy?

Najczęściej dają o sobie znać pod postacią często bagatelizowanych dolegliwości. Są to m.in.:

  • Nudności
  • Bóle brzucha i wzdęcia
  • Sińce i worki pod oczami
  • Trądzik
  • Utrata wagi
  • Ospałość, nadpobudliwość

Ponieważ szacuje się, że przeciętny człowiek przez całe swoje życie może być nosicielem od 1 do 5 gatunków różnych pasożytów, bez względu na to czy występują wyżej wymienione dolegliwości, każdemu zaleca się systematyczne odrobaczanie.

Jak można wykonać je w domowych warunkach? Z pomocą przychodzą niezastąpione zioła, które niszczą "robaki" i pomagają wymieść je z przewodu pokarmowego. Na temat tych roślin niedawno pojawił się post w mediach społecznościowych.

Agnieszka Skowerska - twórczyni profilu o nazwie "Ziołowa królowa" zamieściła filmik, w którym opowiedziała co nieco o tym, dlaczego warto raz na jakiś czas wykonywać detoks przeciw pasożytom.

Moje doświadczenie pokazuje mi, iż regularne odrobaczanie organizmu (kilka razy w roku) zdecydowanie wpływa na poprawę jakości codziennego funkcjonowania, wzmacnia odporność, niweluje wszelkie dolegliwości trawienne i sprawia, że mamy więcej energii i sił witalnych.
wyjaśniła fitoterapeutka

Ekspertka wyjaśniła w jaki sposób przeprowadzić odrobaczanie i jakie korzyści w tym przypadku przynoszą roślinne napary.

Pasożytów możemy pozbywać się z organizmu na dwa sposoby: farmakologicznie, czyli za pomocą odpowiednich leków oraz naturalnie, przy użyciu ziół. Jak pokazują badania naukowe, niektóre z nich są niezwykle skuteczne w usuwaniu nieproszonych gości z naszego organizmu. Surowce te mają wykazują działanie przeciwzapalne, antyseptyczne, rozkurczające, bakteriobójcze.
napisała na Instagramie Agnieszka Skowerska

Podała również nazwy czterech ziół, które najlepiej radzą sobie z pasożytami. Są to:

  • Bylica piołun - działa na lamblie, owsiki, tęgoryjce. Zawarte w tej roślinie substancje zabijają pasożyty i zapobiegają ich rozwojowi
  • Szałwia lekarska - wykazuje działanie przeciwpasożytnicze w układzie krążenia, oddechowym, pokarmowym i nerwowym, zabija pierwotniaki, pasożyty, bakterie i liczne grupy grzybów
  • Wrotycz pospolity - nie tylko usuwa z organizmu pasożyty ale również przywraca jego prawidłowe funkcjonowanie po chorobie. Radzi sobie z owsikami i glistą ludzką
  • Tymianek - zwalcza pasożyty jelitowe i bakterie - wąglika, pałeczkę durową, meningokoki, gronkowce złociste.

Kuracja przeciwpasożytnicza powinna trwać minimum dwa tygodnie i być stosowana kilka razy w roku. Wszystkie z wymienionych ziół oprócz tymianku można podawać dzieciom. W trakcie odrobaczanie ziołami warto pić również dużo wody.

O specjalną mieszkankę ziół przeciw pasożytom warto zapytać w sklepach zielarskich
O specjalną mieszkankę ziół przeciw pasożytom warto zapytać w sklepach zielarskich 123RF/PICSEL

Jak zrobić napar przeciw pasożytom?

2 łyżki stołowe mieszanki ziołowej wsypać do termosu lub dzbanka i zalać 2 szklankami wrzącej wody. Odstawić na 1 godzinę, następnie przecedzić. Napar pić w 3 porcjach w ciągu dnia, pierwszą spożyć rano na pusty żołądek.

"Żony Warszawy. Historie Prawdziwsze": Katarzyna PrzydrygaINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas