Trzy rośliny, które przynoszą szczęście. Musisz mieć je w domu

Feng shui, starożytna, chińska praktyka planowania przestrzeni przekonuje, że konkretne rośliny, które ustawimy w domu wprowadzą do niego radość, spokój, szczęście, a nawet powodzenie w finansach. To jednak nie wszystko! Potrafią one bowiem zagwarantować spokojny sen, uspokoić i wyciszyć. Oto trzy wyjątkowe rośliny, które koniecznie musisz mieć w domu.

Grubosz, czyli drzewko szczęścia przyniesie nam powodzenie i szczęście
Grubosz, czyli drzewko szczęścia przyniesie nam powodzenie i szczęście 123RF/PICSEL

Według feng shui, wszystko czym się otaczamy, a więc kolory, przedmioty oraz kształty mogą wnieść do naszego domu spokój, radość i powodzenie w pracy, ale mogą nam także zaszkodzić i blokować dobrą energię. Dotyczy to także roślin, bo według tej chińskiej praktyki istnieją takie, które koniecznie powinny znaleźć się w naszym domu. Trzy z nich potrafią zdziałać prawdziwe cuda!

Drzewko szczęścia

Grubosz jest bardzo łatwy w uprawie i mało wymagający - lubi jasne i ciepłe pomieszczenia, a najlepiej czuje się na wschodnim albo południowym oknie.

Grubosza podlewamy w zależności od panującej temperatury - wiosną i latem raz na dwa tygodnie, a zimą dopiero wtedy, gdy ziemia jest już przesuszona. Drzewko szczęścia jest więc rośliną, z którą poradzą sobie nawet początkujący ogrodnicy. 

Feng shui mówi, że grubosz nie tylko uspokaja i zmniejsza poziom stresu, ale czyni domowników bogatymi! Warto postawić go więc w domu w miejscu odpowiadającym za finanse.

Anturium

Rośliną, która wprowadzi do naszego domu szczęście i powodzenie jest również anturium. Gdy umieścimy ją w miejscu pracy lub domowym biurze, pomoże nam w osiągnięciu sukcesu i przyspieszy proces zdobywania wiedzy. Według feng shui, anturium dodaje także odwagi i pewności siebie - szczególnie mężczyznom! 

Anturium to roślina, która lubi jasne pomieszczenia z rozproszonym światłem, dużą wilgotność powietrza oraz temperaturę oscylującą wokół 20-22 stopni Celsjusza. Zimą temperatura powinna być kilka stopni niższa, przez wzgląd na stan spoczynku rośliny.

Orchidea

Według feng shui, jedną z roślin, która koniecznie powinna znaleźć się w każdym domu jest emanująca dobrą energią i spokojem orchidea. Obecność tej rośliny i jej delikatny, subtelny zapach mocno uspokaja, więc idealnym miejscem dla niej będzie sypialnia.

Orchidea lubi powietrze o wysokiej wilgotności i temperaturę wynoszącą około 25 stopni Celsjusza. Liście rośliny warto regularnie zraszać miękką, odstaną wodą i przecierać je od czasu do czasu z kurzu.

Orchidea uspokaja i przynosi szczęście
Orchidea uspokaja i przynosi szczęście 123RF/PICSEL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas