Ubrania całe w kociej sierści? Prosty trik lepszy niż rolka ze sklepu

Martyna Bednarczyk

Opracowanie Martyna Bednarczyk

Nie tylko na podłodze i meblach, ale także codziennych lub ulubionych elementach garderoby widnieją ślady obecności pupili domowych. Uporczywa i wszędobylska sierść zdaje się tak mocno przywierać do ubrań, że niemal żadna siła nie jest w stanie jej ściągnąć. Co zrobić, jeśli zakupione w sklepach rolki zawiodły? Wybierzmy się do drogerii po tani gadżet do włosów.

Jak skutecznie usunąć sierść z ubrań?
Jak skutecznie usunąć sierść z ubrań?123RF/PICSEL

Fryzjerski sposób na kłaki w pralce

W wielu domach czworonożni pupile stanowią pełnoprawnych członków rodziny. Każdego dnia dostarczają nie tylko masy wrażeń i sporej porcji miłości, ale także pozostawiają ubrania pokryte kłaczkami sierści. Problem ten dotyka w szczególności wszystkie rasy długowłose. Ich ślady będą trudne do ukrycia. Na tym etapie zdecydowanie odradzamy załamywanie rąk. Lepiej sięgnąć po tani gadżet fryzjerski.

Jak pozbyć się sierści z ubrań bez rolki? W ruch zdążyły już pójść profesjonalne odkłaczarki, szczotki i dwustronne taśmy. Jeśli nie pomogło nawet strącanie włosów i zbieranie ich dłońmi, z pomocą przychodzą wałki do włosów. Warto podkreślić, że nie chodzi tu o papiloty, ani termoloki. Problem rozwiążą jedynie wałki na rzepy. Wystarczy wrzucić je do prania, nastawić ulubiony program, a po jego zakończeniu będziemy cieszyć się czystymi i pozbawionymi sierści ubraniami.

Pogromca kłaczków w płynie

Jeśli na co dzień nie używamy wałków do włosów i nie czujemy potrzeby, by w nie inwestować, nic straconego. Możemy pozbyć się resztek sierści domowego pupila równie skutecznym sposobem. Po przydatny składnik warto najpierw udać się do kuchni, a jeśli nie znajdziemy go tam, będzie czekał na sklepowych półkach. Mowa o zwykłym occie spirytusowym dodanym do prania. Doświadczone panie domu oraz osoby, które zawodowo zajmują się sprzątaniem, podkreślają skuteczność tego patentu.

Kłaczki z ubrań usuniemy za pomocą octu
Kłaczki z ubrań usuniemy za pomocą octu123RF/PICSEL

Jak usunąć sierść z ubrań w praniu? Wystarczy już niewielka ilość produktu, by uporczywe i latające wszędzie kłaczki zostały już tylko wspomnieniem. Zaczynamy od przygotowania ½ szklanki octu, którą wlewamy do komory na płyn do płukania. Jeśli chcemy zagłuszyć ostry zapach, dodajmy jeszcze kilka kropel olejku eterycznego. Na koniec włączamy tradycyjny cykl prania, a po wszystkim wyciągniemy idealnie gładkie i pozbawione sierści elementy garderoby.

Gumowe rękawiczki na pozostałości sierści

Zdarza się, że mimo zastosowania kilku różnych patentów, nadal znajdujemy zabłąkane kłaczki na ubraniach. Czym najlepiej usunąć sierść? Zamiast się denerwować i grozić wymianą pralki na nową, warto zainwestować w najzwyklejsze gumowe rękawiczki. To świetne akcesorium do codziennych porządków, które nie tylko chroni delikatną skórę dłoni, ale także raz, dwa rozprawia się z włoskami i sierścią.

Jak użyć rękawiczek do usunięcia kłaków? Wystarczy założyć je na dłonie, a następnie delikatnie zwilżyć pod płynącą z kranu wodą. Kolejny krok polega na powolnym i równomiernym przeciąganiu nimi po odzieży, na której wyraźnie widać ślady obecności zwierzaka domowego. Co ciekawe, podobny efekt możemy uzyskać za pomocą mokrych rąk. Wilgoć na dłoniach sprawi, że kłaczki bez trudu odejdą od powierzchni tkanin.

Jak zrobić domowy płyn do kurzu?Interia DIY

Sprawdź również:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas