Reklama

Reklama

Walentynki. Jaki będzie idealny prezent dla niego?

Zbliżają się walentynki, nazywane też inaczej świętem zakochanych. W tym dniu staramy się, aby każda chwila spędzona razem z ukochaną osobą była wyjątkowa. Oprócz wyrażenia uczuć, miło jest również obdarować swoją drugą połówkę jakimś upominkiem. Jakie prezent na walentynki będzie idealny?

  • Miłość i serduszka są tym, z czym kojarzy nam się Dzień Zakochanych. Najważniejsze natomiast jest spędzenie wspólnie czasu. Aby jednak walentynki 2022 były jeszcze bardziej udane, warto pomyśleć o drobnym upominku dla bliskiej osoby. 
  • Z wyborem prezentu dla kobiety na ogół nie ma większego problemu, a jaki prezent na walentynki będzie idealny dla mężczyzny?

Kiedy obchodzimy walentynki

Walentynki niezmiennie każdego roku obchodzone są 14 lutego. Historycznie opierają się one na rzymskim święcie życia i płodności - Luperkaliach, obchodzonych w dniach 13-15 lutego. Rzymianie oddawali podczas nich cześć królowej wilków oraz opiekunowi pasterzy. Jedną z tradycji tego święta było dobieranie się w pary. Mężczyźni losowali ze specjalnej skrzynki karteczkę z imieniem swojej partnerki na wieczór. 

Reklama

W Europie tradycja ta została zmodyfikowana w momencie rozwoju chrześcijaństwa. Wtedy patronem zakochanych został święty Walenty. Biskup zasłynął z organizowania potajemnych ślubów żołnierzy pomimo sprzeciwu Klaudiusza II. 

Prezent na walentynki dla niego

Wybór odpowiedniego prezentu dla chłopaka zależy tylko i wyłącznie od nas. Nasza pomysłowość i znajomość drugiej strony może zdziałać cuda. Przeważnie na początku bliskiej relacji decydujemy się na zakup uniwersalnych, nieco zabawnych prezentów. Z czasem jak poznajemy partnera, nasze pomysły stają się jednak bardziej spersonalizowane.

Poznając się lepiej jesteśmy w stanie stworzyć coraz więcej pomysłów na idealny prezent dla niego. Jeśli jednak dalej jest z tym problem, podpowiadamy, co kupić chłopakowi na walentynki.  


Prezenty na walentynki dla chłopaka

Wybierając prezent dla chłopaka często decydujemy się na drobiazgi, ale z biegiem czasu zaczynamy również kupować bardziej kosztowne i wyrafinowane upominki. Czym możemy obdarować naszego ukochanego?

  • Kubek - zwykły kubek nie wystarczy. Przy walentynkach warto zastanowić się nad jego personalizacją. Specjalny nadruk albo kształt kubka z pewnością spowodują, że nasz chłopak poczuje się wyjątkowo.
  • Wspólne zdjęcia - chociaż żyjemy w dobie cyfrowego zapisu zdjęć, warto zastanowić się nad obdarowaniem połówki wspólnymi zdjęciami na papierze. Najlepiej w formie albumu, albo pojedynczego zdjęcia oprawionego w ramkę lub kolaż. To dobry prezent pamiątkowy, szczególnie w przypadku związków na odległość. 
  • Handmade - własnoręcznie zrobiony prezent sprawdzi się w każdej sytuacji. Co możemy stworzyć specjalnie z okazji walentynek? Może to być przygotowany samodzielnie obiad - w końcu przez żołądek do serca.
  • Bilet na ulubioną atrakcję - jeśli chłopak lubi sport, kupmy mu wejściówkę na mecz. Uwielbia muzykę? W takim przypadku bilet na koncert sprawdzi się idealnie. Jest fanem samochodów? Wykupmy mu bilet na symulator wyścigowy. 

Niezależnie od tego co wybierzemy, partner z pewnością doceni nasze starania. Niezłym pomysłem jest również zapytanie go o to, co chciałby dostać o prezent. Może nie będzie już niespodzianki, ale przynajmniej prezent na pewno będzie udany.

Prezenty na walentynki dla męża

W małżeństwie pomysł na prezent wydaje się być łatwiejszy do znalezienia. Spędzając ze sobą każdy dzień, wiemy już, czym interesuje się nasz partner. Znalezienie dla niego prezentu powinno być więc mniejszym problemem. 

Jaki będzie dobry prezent dla męża?

  • Skrzynka z narzędziami - dla majsterkowiczów. Partner wiecznie wspomina o tym, że brakuje mu śrubokrętów, wkrętów lub kluczy? Możemy mu pomóc uzupełnić kolekcję.
  • Zestaw dla wielbiciela kawy - mąż nie potrafi żyć bez kawy? Dobrym rozwiązaniem będzie zakup zaparzaczki albo ekspresu. Dodatkowym atutem może być zakup smakowych, wyselekcjonowanych kaw.
  • Portfel - to prezent, który sprawdzi się na długi czas i jest bardzo praktyczny. Możemy pokusić się o zakup eleganckiego skórzanego portfela. 
  • Zestaw do pielęgnacji brody - mężczyźni również chcą dbać o siebie. Warto więc kupić brodatemu partnerowi szampon, olejki, odżywki i szczotkę do brody.

Powyższe prezenty mogą sprawdzić się nie tylko w walentynki. Niemniej jednak, w tym okresie z pewnością nabierają większego uroku. 

Uniwersalny pomysł na walentynkowy prezent

Najważniejsze w Dzień Zakochanych jest wspólne spędzenie czasu. Na co dzień mamy sporo obowiązków, więc często odkładajmy nasze uczucia na dalszy plan. 14 lutego jest idealnym terminem na spędzenie czasu tylko we dwoje. 

Jak spędzić ten czas tak, by poczuć się wyjątkowo?  W walentynki na pewno sprawdzi się romantyczna kolacja czy wyjście do kina. Dobrą opcją jest również zaplanowanie randki w hotelu, gdzie możemy również skorzystać z basenu czy SPA.

Każda z przedstawionych propozycji jest tylko sugestią. Najważniejsze jest to, by nie zapomnieć o tym, co najważniejsze - szczerej miłości.

***
Czytaj także:
Jak oszczędzać podczas zakupów - rady Katarzyny Bosackiej
Kiedy nadejdzie wiosna?


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama