Włóż do pralki i naciśnij odpowiedni guzik. Tak szybko wysuszysz pranie

Jak wysuszyć pranie w pralce? Okazuje się, że nie musisz od razu inwestować w suszarkę. Pomocny okaże się sprawdzony trik gospodyń. Odpowiedni program, duży chłonny ręcznik wystarczą, aby wysuszyć "na szybko" ciuchy.

Suszenie prania w pralce? Jest na to prosty sposób
Suszenie prania w pralce? Jest na to prosty sposóbINTERIA.PL

Co zamiast suszarki? Czy można wysuszyć ubrania w pralce?

Polacy coraz częściej kupują urządzenia piorąco-suszące lub też po prostu oprócz pralki doposażają się w urządzenie służące do suszenia ubrań. To niebywałe udogodnienie, dzięki któremu oszczędzamy czas przeznaczony na wyschnięcie odzieży i pozbywamy się problemu rozwieszania mokrych ubrań na grzejnikach czy rozkładanych suszarkach. Jednak planując kupno suszarki do ubrań, musimy liczyć się ze sporym wydatkiem, dlatego znaczna część społeczeństwa nie może pozwolić sobie na taki luksus. Nie każdy też ma możliwość skorzystania z suszarni. Jeśli zajdzie potrzeba wysuszenia "na szybko" jakiejś części naszej garderoby, okazuje się, że z powodzeniem możemy skorzystać z pewnego triku z wykorzystaniem zwykłej pralki. Potrzebujesz tylko dobrego, dużego ręcznika kąpielowego.

Suszenie prania w domu

Jak wysuszyć odzież w pralce?

Po wyjęciu ubrania z pralki sięgnij po duży, czysty, chłonny i suchy ręcznik łazienkowy (im większy, tym wchłonie więcej wody), owiń nim delikatnie odzież i włóż z powrotem do pralki. Następnie nastaw program wirowania, a obroty dostosuj do wskazówek umieszczonych na metce odzieży, którą chcesz wysuszyć. Pamiętaj, że im wyższe obroty, tym dokładniej wysuszysz daną rzecz. Włącz pralkę i poczekaj do momentu zakończenia pracy pralki.

Podczas wirowania niemal cała wilgoć z ubrania przeniknie do ręcznika
Podczas wirowania niemal cała wilgoć z ubrania przeniknie do ręcznikaINTERIA.PL

Jaki przyniesie to efekt? Zetknięcie suchej tkaniny z mokrą pomaga odsączyć z niej wodę. I tak podczas wirowania niemal cała wilgoć z ubrania przeniknie do ręcznika. Po wyjęciu z pralki odzież będzie sucha albo na tyle sucha, że po kilku minutach dosuszania na grzejniku, można ją swobodnie założyć.

Jak wyczyścić żelazko? Trzy sposoby na brudną stopę żelazkaInteria DIY
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas